Kotimainen covid-19 rokote

Nyt rokotekammoisille ja piikkipelkoisille on tulossa nenäsuihkeena annettava covid-19 suoja


https://yle.fi/a/74-20178617?origin=rss
8315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei ne piikkipelkoiset sitä piikkiä pelkää, ne pelkäävät sairastuvansa siitä aineesta.

1Äänestä
  • Eikö hyvä ja turvallinen rokote kelpaa edes suihkeena?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Eikö hyvä ja turvallinen rokote kelpaa edes suihkeena?

    Jos se on samaan mrna paskaan perustuvaa niin ei kiitos, hyvin on pärjätty ilmankin tähän asti.

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Eikö hyvä ja turvallinen rokote kelpaa edes suihkeena?

    Voisitko kertoa, kuinka monta ihmiskoetta tällä rokotteella on takana? Jos se on mielestäsi turvallinen, niin sitten se täytyy tietää. 😷🤓

    Äänestä

Joku saattaisi luulla, että rokote on vähän myöhässä. Mihin te tarvitsette koronarokotetta vielä? Kuinka paljon tuo rokote on käynyt läpi ihmiskokeita? Vai testataanko samalla kun jaetaan?

Äänestä

Me rokotemyönteiset juomme joka päivä lasillisen rokotetun miehen ureaa. Pelkästään se antaa suojan vakavaa tautimuotoa vastaan

Äänestä
  • Mutta eikös ne ollut ne rokotevastaiset, jotka väittivät juovansa sitä virtsaa ?
    Vaikka ihan sama, jokainen voi ihan itse päättää, mitä juo.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Mutta eikös ne ollut ne rokotevastaiset, jotka väittivät juovansa sitä virtsaa ?
    Vaikka ihan sama, jokainen voi ihan itse päättää, mitä juo.

    Jos virtsa voi sulattaa jääpuikon niin on selvää että rokotetun miehen lämmin pissa sulattaa koronanviruksen

    Juokaa rokotettujen miesten pissiä yksi tuopillinen päivässä
    Silloin olette täysin suojassa koronalta

    Rokotesuojan kestoa voi pidentää 2 kk juomalla rokotetun miehen lämmintä virtsaa, se maistuu ihanan suolaiselta kun piikkiproteiini tuo siihen hitusen kirpeyttä

    Juomalla rokotettujen miesten ureaa olette täysin suojassa


    me rokotetut nautimme päivittäin tuopin rokotettujen miesten lämmintä ureaa

    se pitää koronan loitolla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt rokotekammoisille ja piikkipelkoisille on tulossa nenäsuihkeena annettava covid-19 suoja


https://yle.fi/a/74-20178617?origin=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu