Jumalan suunnittelema kadotus

Anonyymi-ap

Luin kirjoitusta helvetistä tällä palstalla ja tein oman huomioni helvetistä. Kerrotaan että se on saatanan omien paikka, jonne Jumala lähettää vastustajansa. Hetkinen sanoi putkinen. Onko Jumala yhteistyössä saatana kanssa? Kyllä, Jobinkin kirja niin kertoo. Jumala ja saatana siinä jopa pitää neuvonpitoa kiusatakseen Jobia, öhöm siis "koetellakseen".

Saatana ri tuomitse ja laita ihmisiä kärsimään vaan Jumala. Kovin heikoksi on jäänyt näyttö missä asiassa saatana eksyttää...Raamattu diplomaattisesti kertoo saatanan olevan vastustaja....minkä? No narsistisen Jumalanpa tietenkin.

No niin höpöjuttuja on Edenin puutarhat hyvän ja pahan tiedon puineenkin, että sokean reetankin tulisi nähdä, Jumala on ihmisen mielikuvituksen luoma satuhahmo.

En tiedä miksi aiemmin kirjoitus poistettiin, joten..tämä uudestaan kokeiluna lähettää.

LS

4

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raamatun tuntemuksesi on omien ajatuksiesi rakennelma. Jeesuksen sovitustyö, on yksinkertainen ja kristallin kirkkaasti ymmärrettävä tapahtuma. Pahuus saa palkkansa viimeisellä tuomiolla."Menkää pois minun edestäni te kirotut, siihen paikkaan, mikä on varattu pahalle." Mikään pahuus ei pääse Jumalan valtakuntaan. Jumala halusi kaikkien pelastuvan, siksi Jeesus sai kaikkivaltiuden ihmisten suhteen. Jeesus on armollinen ja oikeudenmukainen tuomari, eikä hyvä ihminen saa joutua kadotukseen, vaikkei ymmärtänyt täydellisesti Jeesuksen merkitystä.

      • Anonyymi

        Kenen luoma on kadotus, saatana? Ei saatanan vaan Jumalan, raamatun mukaan Jkmala tuomitsee eli on itse paholainen hukuttaen viattomat luomuksensa helvettiin. Miksi uskominen ehto? Jeesus tuli kertomuksen mukaan 2000 vuotta sitten pelastamaan Paavolat ja mattilat. Gazan lapsia Jkmala ei pelasta.

        En viitsi kuunnella paskanjauhantaa. Kokoinen jolka on yhtään oikeudenmukaisuutta tietää ettei sitä ole kristinuskon Jumalalla.

        Lightning


    • Anonyymi

      Mikä kaksoissyntinen sinä olet, kun kirjoitat Herramme nimen pienellä alkukirjaimella? Hän on Saatana.

    • Anonyymi

      Kaltaisesi ihmiset valitsevat itse ikuisuutensa viettopaikan, ei hyvä Taivaan Isämme. Vapaa tahtomme on persoonalle välttämätön, vaikka se sisältää myös vapaan kapinan ja tietoisen pahuuden, jota maailmassamme on runsaasti. Jumala haluaisi, että kaikki pelastuisi Hänen loisteliaaseen hyvyyden, rauhan, rakkauden ja ilon valtakuntaansa , jossa Hän pyyhkii omiensa kyyneleet. Sotia, väkivaltaa, rikoksia siellä eiole. On vain Jeesuksen kaltaisuuteen tavoittelevia hyviä olentoja. Tämä on Jumalan päämäärä. V T :n aikana paha sai ankaran rangaistuksen. Läpeensä pahuuteen vajonnut populaatio, sai turvautua epäjumaliinsa, eikä ne heitä pelastanut hukkumasta. Vain kuuliainen Nooa perheineen pelastui ja aloitti uuden yrityksen. Ristinkuolemansa jälkeen hyvä Jeesuksemme julisti tuonelassa evankeliuminsa , aiemmin kuolleille ja kaikki Jeesuksen armon hyväksyneet pääsivät Taivaankotiin. Näin reilu on tuomarimme Jeesus Kristus. Te kadotuksen lapset, saatatte lapsennekin kadotukseen, hyvän Jumalan vihassanne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      448
      3079
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      137
      2265
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      132
      2103
    4. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      28
      1438
    5. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      7
      1405
    6. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      208
      1334
    7. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1273
    8. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      8
      1086
    9. Millaiset hiukset kaivatullasi on?

      Hiusten pituus, väri, suorat vai kiharat?
      Ikävä
      57
      1066
    10. Ootko miettiny koskaan

      Et oot jonkun mielestä ihanista ihanin ❤️
      Ikävä
      37
      795
    Aihe