Uutiskynnys ylittyi

Sanna Marin pukeutui keltaiseen takkiin, kirjotti Iltalehti.

Mieti, tälläinen ylittää uutiskynnyksen, mutta aika moni tärkeä asia jää kertomatta kokonaan.

En laita tähän esimerkkejä, koska nuo asiat provosoivat trolleja, jotka eivät niistä halua keskustells.

Esimerkkinä rokotehaitat tai Sanna Mariinin touhujen arvostelu. Että kun Sanna pukee keltaisen takin niin se on kova juttu, mutta kun yleisön joukossa on satoja tai jopa tuhansia keltaisia takkeja...niin miten Sannan keltainen takki on uutinen?
14122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

WEF rahoittaa Iltalehteä?

Äänestä
  • Persut tykkää marinista

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Persut tykkää marinista

    Persuilla on pakkomielle Marinista.

    Äänestä

Tyyli-ikonin pukeutuminen kiinnostaa trenditietoisia lukijoita. Naisviha ei ole enää tätä päivää. Elämään kannattaa suhtautua positiivisesti.

Äänestä
  • Tyyli-ikoni? No siitä voi olla montaa mieltä. Eikö tyyli-ikonin pitäisi myös osata käyttäytyä?

    Äänestä

  • Marin ei ole mikään tyyli-ikoni, vaan ex-poliitikko. Ja mikä naisviha? Se että Marin sattuu olemaan nainen, ei tee uutisesta yhtään sen merkittävämpää.

    Äänestä

  • Seksuaalinen väkivalta naista kohtaan, on Naisvihaa!!!

    Äänestä

Sanna huijasi jälleen.Keltainen takki ei ollutkaan sadetakki ,kuten UB fanilla kuuluisi olla.

Äänestä

Mitä ihmettä? Tämähän on maailman tärkein uutinen!!

Äänestä

Iltalehti saa kirjoitella ihan mitä lystää, kunhan tekee sen journalististen sääntöjen mukaisesti.

Äänestä

Monet Hallituksen päätöksistä, jää kansalle kokonaan kertomatta.

Sensijaan, saamme lukea julkkisten asuista, lemattomista kommenteista,narsistipelottelusta, venäjävihanlietsontaa, anaaliilotteluista ja muista asioista jotka kiinnostavat vain toimittajia itseään.

Äänestä
  • Sipilän hallituksen aikaan porvarimedia uutisoi viikottain TIKKUKIRJAIMIN kuinka työllisyysaste oli noussut promillella.

    Marinin hallituksen aikana ei kirjoiteltu mitään, vaikka työllisyysaste nousi prosenteilla uuteen ennätykseen. Syynä tietenkin naisviha ja vasemmistohallitus.

    Orpon hallituksen aikana porvarimedia on lopettanut kokonaan työllisyysasteesta kirjottelun, koska niin pahasti on mennyt vihkoon 100  000 uuden luvatun lisätyöllisen aikaansaaminen.

    Äänestä

No ehkä ylittää uutiskynnyksen kun pikkupissis ex pääministeri jauhojengiläinen ja maailmalla pörräävä Demari toki ihan turha tieto minkä takin on päälleen laittanut

Äänestä
  • Tamperella kai punikkitoimittajia "koulutetaan" mutta mitään osaamista ei näy.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanna Marin pukeutui keltaiseen takkiin, kirjotti Iltalehti.

Mieti, tälläinen ylittää uutiskynnyksen, mutta aika moni tärkeä asia jää kertomatta kokonaan.

En laita tähän esimerkkejä, koska nuo asiat provosoivat trolleja, jotka eivät niistä halua keskustells.

Esimerkkinä rokotehaitat tai Sanna Mariinin touhujen arvostelu. Että kun Sanna pukee keltaisen takin niin se on kova juttu, mutta kun yleisön joukossa on satoja tai jopa tuhansia keltaisia takkeja...niin miten Sannan keltainen takki on uutinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu