Onko sellaisia ammattialoja, jotka ovat erityisen suosittuja homojen keskuudessa? Tai tosinpäin - välttelevätkö homot tiettyjä ammattialoja? Kiitän asiallisista vastauksista.
Mielenkiinnosta tiedustelen...
Anonyymi-ap
17167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Elä ja anna toistenkin elää.
Miten se liittyy aloituksen aiheeseen? 🤔
Malli ja kampaaja ja somevaikkuttaja siinä on heidän ammatteja myös löytyy heiltä työtön kadulla makaava elokapinallinen ammatti tässä nää ylesimmät on.
Luulen, ettei ole koska harvoin se seksuaalinen suuntaus määrittelee ammatinvalintaa. Kyllä se on henkilökohtaiset intressit ja taidot, muun muuassa.
Toki, me mistään tietämättömät, mielellään laittaisimme homot kauneudenhoitoalalle, mutta ei se ole mitenkään yliedustettuna, ehkä enemmän vain esillä sen alan homoja
Miesten miehet hakeutuvat runsaasti partureiksi ja kampaamoihin töihin. Lisäksi pieneläinten hoitajiksi esim pienten koirien trimmaajiksi. Urheilussa 99 prosenttia painijoista on pesunkestäviä perämiehiä. Ettäs silleen.
Mielenkiintoista.
Olen yksinkertainen hetero, en osaa edes kertoa, mikä on heterojen suosikkiammatti. Riippunee palkasta ja työnlaadusta, mihin haluaa kouluttautua.
Tämäkin on hyödyllinen tutkimustulos. 👍
eivät ainaka tee mitään raksa hommia, jotain puku päällä hienostelua
Entä isännöinti- ja huoltomiesten hommat?
Tuskinpa kukaan avoimesti suuntautunut sitä kehtaa kahvikeskusteluissa myöntää näissä mainituissa piireissä.
Joskus kuulin, että tarjoilijat olisivat usein fagotteja.
Oikeiston trollina toimiminen on varmasti yksi homoimpia hommia, mitä ihminen voi tehdä.
Perussuomalaisen puolueen kansanedustajuus on yksi homomiesten suosikkiammatteja.
Näin on persut on suvaitsevasia toisin kuin oppstiopulueet nuo puutin juoksupojat kuten sari totesi.
Et sinä kyllä ainakaan ole suvainnut peruskoulun äidinkielenopetusta.
Ei tarvii osta enään ätin kieltä kun pk sedulla on jo kohta puolet väestöstä vaihdettu.