Riikka Purra muistuttaa maahanmuuton valtavista kustannuksista
Anonyymi-ap
2025-08-26 15:30:12
Rahat menee maahanmuuttajille! Sanoo Purra
Anonyymi-ap
2025-08-26 15:29:14
Perussuomalaisten puheenjohtaja, valtiovarainministeri Riikka Purra muistuttaa maahanmuuton -valtavista kustannuksista tavan kansalaiselle. - Yhä suurempi osa sosiaaliturvasta, yhä suurempi osa sotesta, ja yhä suurempi osa niin koulujen kuin vähemmistöteollisuudenkin erityispalveluista menee ulkomaalaistaustaisille. Se kaikki on pois suomalaisilta.
suomen uutiset kertoo tänään
Rahat menee maahanmuuttajille! Sanoo Purra.
30
364
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattais mainita myös ne miljardit joita laittomasti maahansaapuneet lähettävät kotimaihinsa eli suomalaisten veronmaksajien kustantamat sosiaalietuudet jotka lähtee pois maasta. Ja moni saatuaan turvapaikan muuttaa takaisin kotimaahansa ja nostaa Suomesta sosiaalietuudet.
- Anonyymi
No tuo on täysin totta.
- Anonyymi
Apinat olisi hyvä ampua, niin rahaa riittäisi suomalaisille.
- Anonyymi
Tämä teidän järjen jättiläinen myös sanoo miten on työvoimapulaa, vaikka työvoimapulasta ei ole mitään tietoakaan vaan työpaikkoja ei ole tarpeeksi kysyville. Tämä teidän neronleimaus ämmä, istuu hallituksessa joka on ottanut ennätysmäärän velkaa (istuu muuten valtiovarainministerinä) Sekä ottanut ennätysmäärän maahanmuuttajia. Kunhan on taas populismin huutamista idiooteille, niille jotka muodostaa sen persujen 6% äänestäjäkunnan seuraavissa eduskuntavaaleissa.
- Anonyymi
Jos pitää olla niin ristuksen oikeistolaista, niin äänestäkää sitten edes kokoomusta, vai eikö lompakko kestä?
- Anonyymi
Väestönvaihdon aiheuttamat kustannukset tuhoavat suomalaisen hyvinvointiyhteiskunnan.
- Anonyymi
Juurikin niin!
- Anonyymi
Purrahan on Rahaministeri,miksi se jakaa niille rahaa,huudellaan vaan niinku bensaverostaki ,miksei toimita ny ku ollaan valtikan haltijoita?
- Anonyymi
Väestönvaihdon aiheuttamat kustannukset tuhoavat suomalaisen hyvinvointiyhteiskunnan.
-------------------
Vihervasemmistoa ei kiinnosta kunhan vain saavat sillä paikattua muuten romahtravaa kannatustaan ostamalla maahan uusia äänestäjiä. - Anonyymi
Hei perukka mamuilla on kuukaudessa 1600 euron tuloraja muuten joutuu poistumaan maasta kolmen kuukauden kuluttua ja kuka tyhmä uskoo suomen uutisten peopagandaa.
- Anonyymi
Aejalais mamma
https://www.tiktok.com/@laurilinden/video/7247128088671259931 - Anonyymi
Kaikilta sosiaalietuudet pois, alkaa työt maistumaan
- Anonyymi
USAssa on jouduttu jopa armeija kutsumaan apuun pitämään järjestystä kaupungeissa.
- Anonyymi
Trumb fani taas valehtelee. Ei yllätä, kun persu vauhdissa.
- Anonyymi
Purra on viisas.
- Anonyymi
Työssäkäyvät ovat tervetulleita. Mutta sosiaalitukien varassa elävät työnvieroksujat pitäis potkia takaisin sinne mistä ovat tulleet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työssäkäyvät ovat tervetulleita. Mutta sosiaalitukien varassa elävät työnvieroksujat pitäis potkia takaisin sinne mistä ovat tulleet.
Suomessa olis reippaasti yli 200 000 työtöntä työllistettävää jotka varmasti voisivat täyttää suomen noin 30 000 vapaata työpaikkaa (jotka muuten on yleensä pätkätöitä tai osa-aikaisia ja todella suuri osa haluaisi pitkäaikaista työtä, kuinka moni noista työpaikoista on jotain sähkönsuoramyyntiä / muuta puhelinmyyntiä joissa huijataan vanhuksia, joihin monikaan ei moraalisista syistä lähde vain rahan perässä. Myös henkisesti raskasta touhua. Me ei tarvita tännä yhtään ainutta edes töihin tulevaa maahanmuuttajaa. Meillä ei oo mitään työvoimapulaa vaan meillä on pula työpaikoista. Tämä on se todellinen fakta asiasta! Sitä mä en käsitä, miksi poliitikot sun muut valehtelee ja peittelee tätä asiaa, vaikka ne hyvin tietää tämän olevan fakta!
Tavalliset ihmiset, sitten haukkuu toisiaan työttömiksi loisiksi jotka pitäisi joidenkin mielestä jopa lahdata. Niin sairas on meidän yhteiskunta. Koskaan ei tavallisten kansalaisten pitäisi tapella toisiaan vastaan, rikkaat haukkuu paskaduunarit ja paskaduunarit haukkuu työttömät. Tämä ei ole tervettä.
- Anonyymi
Verovaroja käyttävät kaikki, joille pitää maksaa tukia. Verovarat on kuitenkin syytä käyttää oman kansan eduksi, eli muiden. Muiden valtioiden kansalaiset ovat niiden muiden valtioiden asia.
- Anonyymi
...siis, ei muiden.
- Anonyymi
Ne ovat lois eläjiä ,joka ikisessä maassa minne menvät 🤫👍
- Anonyymi
Rahat menee nyt kaikki maanpuolustukseen, vaikka sitä ei vielä haluta suoraan sanoa.
- Anonyymi
Mamuille ei kelpaa edes asunnot mitä niille on annettu, pitäs olla merinäköala ja kaupungin ydinkeskustassa eikä kovin vanhasta talosta
- Anonyymi
Eräs irakilainen hemmo saapui Ruotsiin ja sai turvapaikan ja kaikki sosiaalietuudet.
Sitten hän palasi kotimaahansa Irakiin ja nyt hän on Irakin puolustusministeri ja nostaa edelleen rahaa Ruotsin sossusta ;)
Hänet tunnetaan myös monilla eri nimillä ja nostaa kai niillä kaikilla sos.etuuksia. - Anonyymi
Kreikka tiukentaa linjaa: Laittomasti maahan tulevia odottaa pakkopalautus tai vankeustuomio
https://www.suomenuutiset.fi/kreikka-tiukentaa-linjaa-laittomasti-maahan-tulevia-odottaa-pakkopalautus-tai-vankeustuomio/- Anonyymi
Persuilla ei tunnu olevan mitään muuta murehdittavaa kun mamut. No onneksi ne ei pääse enää seuraavaan hallitukseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuilla ei tunnu olevan mitään muuta murehdittavaa kun mamut. No onneksi ne ei pääse enää seuraavaan hallitukseen.
Maahanmuuton ongelmat eivät mihinkään katoa,vaikka persut eivät ole seuraavassa hallituksessa.
- Anonyymi
erert
- Anonyymi
Kyllä mää niin pöyristyin.
- Anonyymi
Tanskan SDP ajaa oman maan kannalta hyviä asioita. Heistä voisi Suomen SDP ottaa mallia.
- Anonyymi
Ja laivanvarustoimelle yritystukena.😂
Laivayhtiöt UHKASIVAT mennä ruotsinlipun alaiseksi.🤗
Menkööt, kulkee ne laivat siltikin.
Ei niissä mitään työporukkaa kulje, kuin ryyppyporukkaa suureksi osaksi ja se laivankaluste mereen heittelijä.🤭
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k18710770Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t1057573Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t337421Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37396Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa895779Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus525238Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset325009Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk144817Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k62174Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil431715