Jo 1970-luvulla rakennetussa ja 2000-luvulla peruskorjatussa – aiemmn lutikattomassa – talossa on nyt lutikota, riisihäröjä, jauhokoisia, sokeritoukkia, paperitoukkia ja turkiskuoriaisia.
Mikähän vitsaus seuraavaksi?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011446860.html
Mikähän vitsaus seuraavaksi?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011446860.html
Vastaukset 16
Vanhimmat
Eiköhän tuo lienöö maahan muuton sivutuote. Parasiitit viihtyy likasissa olosuhteissa. Suomessa niitä oli jo päästy eroon vuosikymmeniä sitten.
Ei ole. Epäsiistit persut laman aikana eivät käyneet suihkussa ja toivat kaikki syöpäläiset taloihin.
Perussuomalaiset hoisivat täi ongelmat ja tappoivat lutikat rintamalta tullessaan .Hävittivät ns. syöpäläiset Suomesta, joita nurkissa pyöri korsuista tulleina ja jokka pirtteihin pyrkivät loisimaan, jotta tiedoksi jos ei ollut. Ny ei löydy enää myrkkyjä joilla puhdistus tehdä ja jos löytyisi Eu kieltää ne. Kysy vaikka komissaareita.
Just niin, kun tärkeää on vain kalja ja makkara, siivoaminen ei kiinnosta pätkääkään.
Muut saa siivoo, mä vedän lonkeroo.
T:Vasuri
Meillä Suomessa kysytään, ”kuka toi”.
Kysyjä olikin arabi...otitko huomioon kotoutujan paskan kielen?
Ei se ollut kysymys vaan toteamus. Muuten siinä olisi ?-merkki perässä.
Joo voihan se olla toteamuskin jos ketä on henkilön nimi.
Eli ihan kuin Pekka toi lutikat hekan kamppiin.
Meillä Suomessa ei vastata kysymykseen.
Kuvien perusteella asukkaat kasvattaa niutä itse, aivan helvetin likaista, lattiat täynnä villakoiria
Somalilapsilla aika usein satiaisia ym. päiväkodeissa havaittu, tuovat niitä kun käyvät Somaliassa lomalla suomalaisten rahoilla. Tämä on totta.
Lutikat tuovat vasemmistolaisia kämppään. Niistä onkin sitten niin vaikea päästä eroon että yleensä lutikat päättävät lähteä muualle.
Enää tarvitsee tietää kuka tai mikä on Heka.
Päivän selvä asia. Kehitysmaa laiset ja ukot. En ole vuosiin uskaltautunut hotelleihin tai vuokra mökkeihin.
Ukrot!