Meistä jokainen voi kuulua joskus. .seksuaalivähemmistöön.
Älkää tuomitko sateenkaariväkeä
Anonyymi-ap
78405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 78
Vanhimmat
Voi kuulua? Yota, jos ei kolmeenkymppiin mennessä ole tajunnut, mikä on, niin vika on oikeesti jossain muualla.
Ja seksuaalivähemmistöille sanon: Sitä saatte, mitä tilaatte. Ihan itse pilaatte itsenne maineen!
Taitaa olla niin, että haukkujilla on maine mennyt..
Seuraavassa elämässä voit kuulua seksuaalivähemmistöjen.
Ehkä itse päätät sen lihaantumisesi kynnyksellä.
Seksuaalivähemmistöihin
Uskovaiset unohtaa. "Älkää tuomitko ettei teitä tuomittaisi, millä mitalla mittaatte , teille mitataan, mitä kylvää sitä niittää"
"Yota, jos ei kolmeenkymppiin mennessä ole tajunnut, mikä on, niin vika on oikeesti jossain muualla."
Missä _muualla_ on vika kun minusta tuli viisikymppisenä aseksuaali? Se oli aivan kuin Ukko ylijumala olisi salaman laittanut. Kerrasta lähti halut ja vuotta myöhemmin vaimo.
persissa on jo paljon heitä
Maineesi on mennyt aikapäiviä sitten.
Aha.. Moni näkee toisin.
Kuinka monta vuotta sinä olet roikkunut täällä?
Yksi eli sinä ei
Yksi eli sinä ei ole moni.
🤓
Kuutiokin inhoaa sitä.
ArtoTTT
Muistakaa aina ensin uskoa "homopropaganda" ...
ArtoTTT
Siis vakaasti täytyy kaikkien uskoa että homous on synnynnäinen muuttumaton ominaisuus, joka nyt vain sattumalta on muodin ja trendin omaisesti nyky.yhteiskunnassa räjähdysmäisesti lisääntynyt muutamassa kymmenessä vuodessa...
Muutamassa kymmenessä vuodessa homot ovat lähteneet kaapista ulos.
Uskovaiset vois tulla tynnyristä ulos
Maailmaa ei paljon näy tapinreijästä.
Ihminen, jolla on omassa perheessään homo, esim sisarus tai lapsi, tai joka itse on homo, tietää varsin hyvin, että seksuaalinen suuntautuminen on kullakin ihmisellä se mikä se on, vuodesta ja vuosikymmenestä toiseen. Ei se mihinkään muutu.
Nykyään homojen ei tarvitse muuttaa pois Suomesta vapaampiin maihin vältelläkseen syrjintää, Nykyään homojen ei tarvitse solmia alusta asti onnettomia kulissiavioliittoja vaikuttaakseen heteroilta.
"Ei se mihinkään muutu. "
Voi olla melko yleistä tuollainen jäykkyys, mutta muuntumisiakin tapahtuu.
Jos ihminen on biseksuaali, niin silloin voi tietenkin -- määritelmän mukaan -- mielenkiinnon kohde vaihdella.
Näitä asioita voi tietenkin kukin tykönään yrittää pohtia oman tietopohjansa varassa, mutta tosielämä on sitten erikseen.
Suuntaukset eivät kuitenkaan ole verrattavissa toisiinsa. Heteroseksuaalisuus on ainoa normaali ja hyvä suuntaus. Valtion kannattaa tukea vain perinteistä miehen ja naisen välistä avioliittoa.
Kyse on tilanteesta, että henkilö on osan elämästään rajoittunut yhdellä tavalla ja toisen osan elämästään toisella tavalla. Missä vaiheessa hänet voi määritellä biseksuaaliksi ja miksi niin pitäisi tehdä, jos hän ei milloinkaan ole silleen kiinnostunut molemmista sukupuolista?
Totta, osuva kommentti 👍
Valtion pitäisi ottaa kaikki kansalaiset huomioon, vaikka se onkin vaikeaa.
Kuutio se jaksaa Iaiskotella.
ArtoTTT
Ei tietenkään muutu, sehän on nyt vain pelkkä sattuma että synnynnäinen muuttumaton ominaisuus on räjähdysmäisesti lisääntynyt,
"Ennen 2000-lukua vain noin viisi prosenttia eri-ikäisistä naisista ilmaisi seksuaalista mielenkiintoa muita naisia kohtaan (he olivat kuitenkin voittopuolisesti kiinnostuneet miehistä). Tämä vakiintunut tilanne muuttui merkittävästi nuoremmissa ikäluokissa 2000-luvulle tultaessa. Vuonna 2007 noin 25 prosenttia ja vuonna 2015 noin 35 prosenttia alle 30-vuotiaista naisista raportoi seksuaalisesta kiinnostuksestaan miesten lisäksi myös naisiin. "
https://www.vaestoliitto.fi/artikkelit/finsex-naisten-valinen-halu/
Ennen homot ainakin olivat kaapissa mutta ovat tulleet kaapista ulos.
Homoparien tukemisesta ei taida olla paljoa hyötyä valtiolle, kun ne eivät edes lisäänny.
Ei tarvitse tukea, homot kyllä pärjäävät. Ajattelin vain että kaikkia tuetaan tarpeen mukaan.
Leikit heteroa 21 vuotta.
Kuutio ei koskaan, vaikka niin Iihava.
Ei siitäkään haittaa ole, kun joku on aseksuaali.
Lanseeraat siis vihreitä etuvelkajarruvaloja ilmeisesti.
Ainakaan me uskovat emme tuomitse ketään koska Jeesus kielsi tuomitsemisen kertakaikkiaan!!!
Mutta Jumalan tahdon kerromme myös sateenkaariporukalla sillä aina löytyy se yksi joka uskoo evankeliumin ja kääntyy pois synnistä ja ottaa vastaan uskon Jeesukseen.
Nykyään se on harvinaista ottaa vastaan usko Jeesukseen. Enää alle 30 prosenttia uskoo Jeesukseen.
Sinun juttujasi uskoo nolla prosenttia.
Siinä kaikki menettävät paljon.
Näin siinä käy, kun lähtee pirulaisen matkaan!
Jokainen voi sitten varmaan olla raiskaaja, pedofiili ja eläimiin sekaantuja, edellisessä elämässään. Ei saa tuomita raiskaajia, pedofiileja pitää ymmärtää ja eläimiin sekaantujien täytyy päästä naimisiin rakkauden kohteensa kanssa.
Meistä useimmilla on tuhansia elämiä takana. Mainitsemisiasasi kauheuksia voi olla itse kullakin takana. Mutta karman laki kouluttaa, rankaisee ja myös palkitsee. Mitä kylvät sitä niität
Eihän niitä kukaan ole "tuominnut". Jotkut vaan varoittaa synnin seurauksista heitä kuten muitakin.
Itse he vainoaa normaaleja lapsia propagandallaan.
Suomenlippua ei omassa valtiossa saa heiluttaa ilman heidän vihaa. Mutta kaikenlaiset muut kirjavat tai kolmiväriset on sallittuja noiden tuomitsijoiden ja vainoajien toimesta.
Heteroseksuaalisuus ja homoseksuaalisuus ovat kumpikin normaaleja ja hyviä suuntauksia. Tiedämme Suomessa omasta kokemuksesta, mitä seuraa homoseksuaalisuuden syrjimisestä ja jopa kriminalisoinnista: ei todellakaan mitään hyvää; ennen kaikkea lisäkustannuksia ja verotulojen menetyksiä.
Valtion kannattaa edistää kansalaisten tasa-arvoa ja yhdenvertaisuutta, jotta ihmiset voivat antaa parhaan panoksensa työelämässä ja yhteiskunnallisessa elämässä muutenkin. Aikuisten ihmisten on tärkeä halutessaan voida elää turvallisessa parisuhteessa, niin heteroiden kuin homojenkin.
Minun nähdäkseni viime vuosina ei ole MUUTA tehty kuin edistetty "tasa-arvoa".
Jostakin syystä se "tasa-arvo" vei tytöiltä POIS turvalliset wct . Nykyään pedofiilit (matut) pääsee tämän kustannuksella oleskelemaan naisten kanssa samassa tilassa kun asioidaan wcssä.
Tuollainen "tasa-arvo" on vain ÄÄRISAIRASTA terroristipedofiilien tukemista.
Toiseksi se "tasa-arvo" on johtanut PIENTEN lasten pelotteluun kasvatuspaikoissa että he voivat yhtäkkiä yllättäin muuttua toiseksi sukupuoleksi. Tämäkin "tasa-arvon" ajaminen on vain ÄÄRISAIRASTA.
Siihen panostaa sairaat feministit jotka omaa diktatuuriaan voimistaakseen painostavat LAPSIA tällä propagandalla.
Jos te homot oikeasti haluatte hyväksyntää niin ryhtykää puolustamaan lasten oikeutta olla OMA ITSE. Ja naisten oikeutta TURVALLISUUTEEN!
Teille itsellennekin on HAITAKSI feministisairaiden agressiivinen "tasa-arvon" ajaminen. Saatte syyn niskoillenne ihan muista syistä kuin homous.
Homot kyllä puolustavat ihmisten oikeuksia. Uskovat eivät.
Vihaat uskovia.
Kerron uskovista, en vihaa.
Kerrot vaIheita ja vihaat.
OIet päästäsi täysin sairas.
Olen ollut uskovien parissa kymmeniä vuosia, joten minä sentään tiedän.
"Tiedämme Suomessa omasta kokemuksesta, mitä seuraa homoseksuaalisuuden syrjimisestä ja jopa kriminalisoinnista: ei todellakaan mitään hyvää; ennen kaikkea lisäkustannuksia ja verotulojen menetyksiä. "
Maailma on kehittynyt paljon niistä ajoista. Enää ei homoja laiteta pakkohoitoon ja pakoteta katsomaan homopornoa kun samalla heitä ruoskitaan tai mitä ne tekikään. Nyt lääketiede varmaan jo keksisi helposti jonkun pillerin, millä saataisiin homohimot laantumaan. Ihmisillä on oikeus parantua ja elää onnellista elämää.
Homotaipumuksen omaavat ovat sovitetut ja lunastetut kuten kaikki muutkin syntiset.
Maallisesti rikokset tulee kärsiä ansionsa mukaan. Homoja ei enää rangaista, mutta avioliitto Jumalan edessä ei ole mahdollista Raamatun mukaan. Jos ei pysty olemaan sextaamasta samaa sukupuolta, niin turvautukoon uskova homo ARMOON KRISTUKSESSA J. Niinhän me muutkin syntiset joudumme tekemään. Tuomiovalta ei kuulu meille.
Raamatun mukaan Jumala ei ole kiinnostunut homojen avioliitoista.
Hän oli langanlaiha kaveri 18 vuotta sitten.
Ei tuomita mutta ei myöskään hyväksytä sitä kaikkea valheellisuutta, teeskentelyä ja syntiä, jota he edustavat.
Jumalanhan kuuluu heidät tuomita, ei meidän.
Homoseksuaalin elämää elävä homo edustaa rehellisyyttä ja aitoutta mitä suurimmassa määrin.
Sinulla on järkyttävä käsitys sateenkaariväestä.
Kaksi nàismaista siellä.
Lavi saa aina makeat naurut teistä.
🤓
Sinulla on väärä käsitys Lavista.
Valehtelet. He teeskentelevät elävänsä ja ovat onnistuneet hämäämään sinua.
Täysin oikea käsitys.
🤓
Järkyttäväähän se onkin!
" jokainen voi joskus kuulua seksuaalivähemmistöön .. "
No kuuleppa sosialisti ....
EI VOI !
Jeesus kielsi tuomiot mutta käski julistaa Jumalan tahtoa!!
Jumalan tahtoa ei ole tähän asiaan.
Jumalan tahto on että ihminen ei tee seksiä miehen ja naisen avioliiton ulkopuolella!
Onko Jumala todella noin ilmaissut..
Länkyn länkyn!
Vain miehen ja naisen avioliitossa on seksi mahdollista ja luvallista.
On se mahdollista ja luvallista myös kahden miehen välillä olevassa avioliitossa ja muutenkin.
Sinulta ei kukaan lupia kysele.
Ei avioIiittoa siellä koskaan.
Aamen!
🙏
Jumala on mielikuvitusolento, eikä mielikuvitusolennon "tahto" merkitse mitään.
En tuomitsekaan, jos eivät tuo joka käänteessä suuntautumistaan esille, silloin sanon suoraan, mitä ajattelen.
Kyllä sinäkin voit olla hurskas kyylä, kunhan ymmärrät olla hiljaa, etkä tuo joka paikassa esille kieroutunutta suuntautumistasi.
En minäkään tuomitse. En uskaltaisi tuomita toista ihmistä kasvotusten. Se olisi epäkohteliasta. Mutta jos homo ei ollenkaan salaa homouttaan, niin sitten saa kuulla kunniansa, se on varma. Ei kunnon ihmisiä saa tahallaan ärsyttää.
minä tykkään vain tytöistä 😍
No mutta sittenhän sinä tykkäät minustakin.
Nimim. Tyttö😁
Voi kuulua joo ja voi kaikki rikollisiksikin ryhtyä, mutta tuomitsen silti rikollisen toiminnan.
Joo kyllä ihminen voi kuulua vaikka persuihin tai jopa kristillidemokraatteihin ja voi ryhtyä rikolliseksi, mutta tuomitsen silti rikollisen toiminnan.