Salatut Elämät manipuloi nuoria pervoilemaan?

Suoraan sanottava
583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kävitkö heti nylkyttämässä naapurin miestä.
Sinua en katsoisi TV: tä, jos noin herkästi saat vaikutteita.
Muuten nyky nuoret, että ole yhtä tyhmiä kuin sinä.

Äänestä
  • Äo on kylläkin tippunut viime vuosina nuorilla edellisiin mittauksiin verrattuna

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Äo on kylläkin tippunut viime vuosina nuorilla edellisiin mittauksiin verrattuna

    Ja media hehkuttaa "salkkaritähtiä" näistä näyttelijöistä....

    Äänestä

Ei kai tuollaiset ohjelmat kuulu alaikäisten katsottavaksi?

Äänestä

Jo vuosia samaa vastenmielistä touhua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suoraan sanottava

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu