https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/bdcbde3c-9335-4f94-bacf-c87877a584a4
"Korona heräilee – Tarkista heti, saatko maksuttoman rokotteen
Korona-aalto voi pyyhkiä ylitsemme taas pian.
Koronaa on kiertänyt väestössä koko kesän ajan.
Elokuun lopussa Husissa koronapositiivisten osuus otetuista hengitystienäytteistä on ollut selvässä nousussa.
Kun tätä nousua tarkastellaan aiempien vuosien tilastoihin peilaten, on hyvinkin mahdollista, että syyskuun alussa oltaisiin korona-aallon alussa kouluihin ja lomaltapalaamisten siivittämänä.
– Myös koronarokotuksista on jo vuosi aikaa, joten riskiryhmien suoja koronaa vastaan on hiipunut, kertaa Husin apulaisylilääkäri Eeva Ruotsalainen.
Ruotsalainen muistuttaa, että syksyllä 2024 nähtiin kaksihuippuinen koronasyksy.
On mahdollista, että samoin käy tänäkin syksynä.
Ruotsalainen korostaa rokotusten ottamisen merkitystä. Kun lokakuussa ja osin jo syyskuun lopulla aloitetaan maksuttomien koronarokotusten antaminen, rokote kannattaa ottaa. Samalla kannattaa Ruotsalaisen mukaan ottaa influenssarokote."
Lopettakaa se lässytys koronasta.
Ne, jotka korona rokotteen ovat ottaneet ovat puhuneet rajusta kesäflunssasta.
En ole ottanut ainuttakaan korona rokotetta ottanut, eikä mitään flunssaa ole kesällä ollut.
Ne säännöllisesti ja kaikki koronarokotteet tuntuvat olevan koko ajan flunssassa aj nenä tukossa.
Korona rokotehan se pitää koronaa koko ajan yllä ja elossa.
Juu ottakaa kaikki korona rokotteet, niin rokotefirmat kiittää.
Korona heräilee taas aiempaa aikaisemmin
Anonyymi-ap
1
162
Vastaukset
- Anonyymi
Ihmisillä on aika lyhyt muisti. 2 koronarokotetta luvattiin antavan lopullisen suojan tautia vastaan ja päättävän epidemian. Silti tauti jyllää rokotettujen keskuudessa edelleen vahvana 😀 Yhtäkään rokottamatonta koronapotilasta, vakavalla tautimuodolla ei ole uutisoitu ihmismuistiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7010222Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?786989Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit256966Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1006230Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k985878Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?445338Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh765060Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset184547Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus354534Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja484173