kun puolue on oppositiossa ja silti kannatus on 8%.
Mutta eihän sitä kannatusta voi huutamalla ja tekopyhällä pöyristymisellä saada.
Virta oli A-studion huonoin.
Mutta eihän sitä kannatusta voi huutamalla ja tekopyhällä pöyristymisellä saada.
Virta oli A-studion huonoin.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Virrasta ei kovasti pidetä edes vihreissä.
Purra runnoo persujen kannatus10 pros
Kannatus noussut joka gallupissa.
Kuis Persuilla menee?
Puolue on hallituksessa jonka pitää tehdä kovia leikkauksia, gallupissa näytti 12%.
Dokaa kuin teini, ajelee saastuttavalla autollaan pitkin Eurooppaa, Linkola vetäis kölin alta nämä nykyvihreät, jotka ovat pelkkiä hemmoteltuja prinsessoja.
Persut ovat kannatuksessa romahtaneet suhteessa eniten kaikista puolueista.
Tuo on totta. Myös faktantarkastaja tietää sen.
Ei auta vihervassuja.
Kuinkas se Purran pätevyys. Liki puolitti puolueensa kannatuksen vain kahdessa vuodessa.
Te ette vaan osaa muuta kuin itkeä persuista, sitä se on kun ei ole älyä.
Aivottomia papukaijoja, jotka toistavat samaa persu sitä, persu tätä mantraansa.
Eivät ole ainakaan yhtään persuja parempia, vaikka kuvittelevat olevansa, aivotoiminta ei riitä muuhun, kuin herjaamiseen.
Politiikka, ja persut eivät kiinnosta, en edes äänestä, eikä muuten äänestä edes Suomen kuuluisin tiedemieskään, koska politiikka on roskaa.
Kuinkas se Virran pätevyys. MYY METSÄÄ ja ajelee diesel autoolla. Vielä kun sanoisi, että sitä tarvitaan metsänhoidossa = koko hankinta ja ajot metsäveron piikkiin eli vähennyksiä kauppan hinnasta- Vassari on viisas ja maksattaa tämänkin muilla
Virta on psykopaatti.
Kyllä.
Hyvä.
Täähän kyllä naurattaa.
Sofia Virta on surkea keskustelija, inttää, papattaa omiaan, puhuu päälle eikä tunne asioita/vääristelee asioita. Ehkä Sofia Virran ongelmallinen persoona onkin syynä vihreiden alakuloon.
Mihinkä alakuloon?
Kannatus surkeinta koskaan.
Mikä kannatus?
Sehän on ollut aina cityhippien puolue, jonka aatteet on kaukana siitä mikä edistäisi Suomea. Ilmastonmuutos ei enää ole kova juttu, siitä pelottelu ei pure enää samalla tavalla.
Kuinkas se Virran pätevyys. MYY METSÄÄ ja ajelee diesel autoolla. Vielä kun sanoisi, että sitä tarvitaan metsänhoidossa = koko hankinta ja ajot metsäveron piikkiin eli vähennyksiä kauppan hinnasta
Sofia ei ole myynyt metsää lainkaan.
Vihreiden kannatus eduskuntavaaleissa on ollut jo pitkään 8-9% luokkaa. Ei se kannatus ole juuri mihinkään muuttunut Sofia Virran aikana.
Avauksen tekijä ei ole seurannut aikaansa.
Pientä ininää tulee vihervassuilta.
On se kova....tirsk...
Hyvä Sofia! Samaa rataa niin pääsevät alle puolueeksi hyväksytyn kannatuksen. Aivan mahtavaa!
Kova taistelu liike NYT:n kanssa. Rinnanmitalla edellä sofar.
Virta oli ihan orkuissa A-studiossa.
Vihreät on sitten ku persut!
Viherfasisti.
Virta vaikuttaa sekopäältä.
Kaikki nauraa Virralle.
Minua itkettää, että moiset hullut on päättämässä Suomen asioista. Jotain on vialla.
Virta on kaheli.
Sillä on paha miehen puute.
Sofia ei ole pöyristynyt riittävästi. Vihreiden kaksoisstandardit hän kyllä täyttää kirkkaasti, mutta kenties hänen silti pitäisi vastustaa voimakkaammin matkailuautolla tehtäviä ulkomaanlomamatkoja, ehkä se kannatus sillä kasvaisi.
On se kyky.