Hansa alueella alelaarin tuotteis joku hämäys vai mikä? Alkuperäinen hinta esim 4,99 ja ale hinta 3,49 päiväyksen takia. Sitten kun menet katsomaan lihahyllystä, niin sama tuote onkin plussakortilla 3,59, paremmilla päiväyksillä. Melkoista kusetusta.
Vastaukset 10
- Anonyymi
Jaa
- Anonyymi
Kannattaa omistaa Plussa-kortti ja osata käyttää sitä 😃
- Anonyymi
Kommentoijat ei ilmeisesti ymmärtäneet mitä aloituksessa ihmeteltiin. Sitä että päiväys ale-hinta oli laskettu alkuperäisestä kalliista hinnasta, vaikka sama tuote oli myös plussa alessa. Näin ollen päiväystuotteen sai vain 0,10 € halvemmalla mitä plussatuotteen. Eli ale-laarin tuotteet eivät olleet sitä -30% oikeasti.
- Anonyymi
Jaa
- Anonyymi
Ymmärsin, koska en ole persu. Alelaarin tuotteen voi ostaa kuka hyvänsä Plussa-kortitonkin ja saa alennuksen. Plussa-tarjouksen ostamiseen pitää omistaa Plussa-kortti ja käyttää sitä kassalla.
Asiahan on ihan oikein. Ei kannata öyhöttää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ymmärsin, koska en ole persu. Alelaarin tuotteen voi ostaa kuka hyvänsä Plussa-kortitonkin ja saa alennuksen. Plussa-tarjouksen ostamiseen pitää omistaa Plussa-kortti ja käyttää sitä kassalla.
Asiahan on ihan oikein. Ei kannata öyhöttää.No sinä et selvästikkään ole pelkkä hattuteline onnee siitä
- Anonyymi
Silti euron kalliimpaa kuin Minimanis ,ja kana 3e kalliimpaa kilo.
- Anonyymi
Toki kannattaa lähteä Seinäjoelta hakemaan 😃
- Anonyymi
Ovat ilmeisesti sitä mieltä että plussa kortti on vaarallinen. Ei kannata öyhöttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341457
- 901308
- 81786
- 28727
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...11710- 19565
- 35560
- 47553
- 46549
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115519