Salapaskantaja on sodankäynnin tuhoisin ase

Salis kuuluu kammottavimpiin joukkotuhoaseisiin, joita ei koskaan tulisi käyttää. Salis on allekirjoittanut kemiallisen aseen kieltosopimuksen, mutta suolessa pelätään olevan salaisia varastoja käyttövalmiina.

Saliksen on pelätty käyttävän raitiovaunussa kemiallisia aseita. Mellunmäessä taistellut alkoholistirykmentti ilmoitti huhtikuussa epäilevänsä, että Salis olisi jo päästänyt takimmaisen vaunun ilmaan myrkkyä, mahdollisesti tuntematonta kemiallista taisteluainetta.

Tohmajärven Marttakerho on kertonut tutkivansa väitettä, mutta sen tarkempaa tietoa ei ole annettu julkisuuteen. Myös Kuusamon peränkävijät on viitannut mahdollisuuteen, että Salis saattaa turvautua kemialliseen aseeseen, ja ilmoittanut ryhtyvänsä vastaiskuihin, jos näin tapahtuu.

Kemialliset aseet ovat raitiovaunussa istuvien matkustajien kannalta erittäin tuskallisia joukkotuhoaseita, jotka on kielletty kansainvälisellä sopimuksella. Sopimuksen on allekirjoittanut ja ratifioinut moni ripuloitsija. Salis viittaa kintaalla sopimukselle.

8

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pieris, aliarvioit tuhovoimani. Mainitsemasi myrkkykaasun lisäksi annelistani tulee myös kakkelmarjoja n. 740 / minuutti, tuhovoimaltaan 15,5mm panssarivaunun konekivääriä vastaavia. Lisäksi kerran päivässä ns. kunnon jysäys, Santahaminan suurinta tykkiä vastaava.
      Vessapaperina käytän hentoa 00-hiekkapaperia (afrikannorsun Lambi), kerran viikossa painepesurilla syväpuhdistus.
      Espoon poliisivankila ei uskalla enää pidättää minua, koska saatan käyttää ns. luonnonmukaista kaasukammiotani elävää voimaa vastaan.
      Käytän luonnollisia aineita, joten olen Virheän liiton hyväksymä. Stämppi pärsseessä.

      T: Natural nuclear weapon Salis

    • Anonyymi

      Pieris, tulen pelastamaan sinut Haagista, johon syyttömästi jouduit Oulun poliisivankilasta. Se ei ollutkaan Sinun paskoasi, vaan joku klooni (copycat på sibbo) yritti päästä kuuluisuuteen ja tiensä tähtiin.

      Koska olet syytön (ehkä johonkin), niin Jeesuskin pelastaisi sinut. Nyt tulee Salis Air Pussillansa (An-2) matalarynnäköllä (low level attack, rockets) sisään, kaikki paskaksi, heti pois. Kun näet sienenmuotoisen pilven horisontissa, se on vain hämäystä. Salis hämää tuhoamalla Ampsterdamin metaanipläjäyksellä, sitten Haagiin Pieristä pelastamaan.
      Kun pauke alkaa, juokse ja kovaa.
      Pakoautona sinulla on homonvirheä perhe-Skoda (bensa), vararengas puhki. Kun pauke lakkaa, niin ajat pikaisesti Portugaliin Algarveen, josta häämatkallemme Air Pussilla (An-2) Kapkaupunkiin.
      Siellä Adderley Streetin Heerencraht huippuhotelliin Atlantin aaltoja katsellen, jossa riistän neitsyytesi. Ne neljä eriväristä Jeesus-lastasi laitetaan Itä-Suomen sotealueen hoitoon, voimia omaisille.

      Tämä on nyt sotasuunnitelma, mutta älä kerro tätä kenellekään. Ihan vain meidän välisenä hys hys.

      Kohta paukkuu.

      T: Salis

    • Anonyymi

      Näppyläsormipillunaamamodet ovat listalla.

    • Anonyymi

      Pieris on Nuukin ensiavussa jääkarhujen väkisinnussimana kaikkiin kehononkalohin. Ainaskin 12 jäänallea pelasti maailmaa muna suorana. Bisnesosasto ainakin 50cm halkaisijaltaan. Etelämantereen pingviininitkin halusivat bileisiin, mutta flight rangensa jäi sinne Simonstownin kulmille Etelä-Afrikkaan. Kuten siinä YLEn paskasarjassa.

      Pieris, tiemme ovat kai eronneet lopullisesti. Laitan sinulle Monosen hautaustoimiston Ass-etukortin, jolla saat loppubileet 20% halvennuksella (sukulaisille pullaa alehintaan) , myyt Air Pussini (An-2) vaikka Air Indialle bisnesjetiksi, Tsernopyylin tontit Virheille, jne.

      Pieris, ota minut nuorena, jos vielä voit.

      Hyvästi, Pierikseni. Tämä oli joutsenlauluni.

      T: lähes edesmennyt Salis

    • Anonyymi

      Pieris on kuulemma adoptoitu Grönlannin Nuukin koirien rescue-tarhaan osastolle Nuclear Weapon Disarmed. Jos sillä oli pommivyö, niin ymmärrän. Käyn hakemassa sen pois sieltä Air Pussillani.

      Nähdään taas Kapkaupungissa Heerengracht-hotellin terassilla. Elä laakase sitä pommias, siinä menee monta hyvää korealaista ruoka-ainesta.

      Tulen Air Pussillani (An-2) kohtsiltään, pirättele ittees.

      T: Lentokeisari Salis

      • Anonyymi

        Lentosuunnitelman muutos.
        Menemmekin Kröönlantiasta Pahamaalle, jossa Nassaun pulissi nappaa Pieriksen heti rautoihin epäiltynä trooppisen korallin tuhoamisesta. Mekanismi, jolla sen on (olisi) tehnyt, on hieman epäselvä, mutta palkkaan lakimiehet puolustamaan Pieristä.
        Nyt on vähän vaikeata. Olisi helpompaa selvittää nämä jutut Pripjatissa (Tshernobil).
        Tuen Pieristä, ja maksan lakimiehensä kulut.
        Mites ne neljä eriväristä ja -isäistä mulkunkuulaansa? Harvardiin, Oxfordiin, Naulakallion koulukotiin, vai Keravan nuorisovankilaan (Nuppulinna).

        Tämä on nyt perhedraamaa.

        Saisko tähän jotain KELA-tukiaisia?

        T: Epätoivoinen uusioisä Salis


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lentosuunnitelman muutos.
        Menemmekin Kröönlantiasta Pahamaalle, jossa Nassaun pulissi nappaa Pieriksen heti rautoihin epäiltynä trooppisen korallin tuhoamisesta. Mekanismi, jolla sen on (olisi) tehnyt, on hieman epäselvä, mutta palkkaan lakimiehet puolustamaan Pieristä.
        Nyt on vähän vaikeata. Olisi helpompaa selvittää nämä jutut Pripjatissa (Tshernobil).
        Tuen Pieristä, ja maksan lakimiehensä kulut.
        Mites ne neljä eriväristä ja -isäistä mulkunkuulaansa? Harvardiin, Oxfordiin, Naulakallion koulukotiin, vai Keravan nuorisovankilaan (Nuppulinna).

        Tämä on nyt perhedraamaa.

        Saisko tähän jotain KELA-tukiaisia?

        T: Epätoivoinen uusioisä Salis

        Pieris, jos et enää rakasta Salista, teen seppukun retkikirveellä. Olet elämäni valo ja autuus.

        T: 40 sekuntia harakiriin Salis


    • Anonyymi

      Kunnollinen pieraisu vihollisia päin, niin kupsahtavat

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      260
      4596
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      42
      2770
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1119
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      208
      1116
    Aihe