Iltalehden artikkeli Sofia Jyrisee

Nyt sofian puhetta kuvaillaan jyrinäksi, vaikka minun korviini se on piipitysta tai kuten chihuahuan haukkua,

Samaan artikkeliin haasteltiin Puhoksen KELAn työläisiä.
Hyväjän heidän on 4500€/kk palkalla puhua rasismista, kun Suomalaisen mediaanipalkka on 2300€/kk brutto.
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sofia pienenä piipittää kompostissa , toista oli linkola

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt sofian puhetta kuvaillaan jyrinäksi, vaikka minun korviini se on piipitysta tai kuten chihuahuan haukkua,

Samaan artikkeliin haasteltiin Puhoksen KELAn työläisiä.
Hyväjän heidän on 4500€/kk palkalla puhua rasismista, kun Suomalaisen mediaanipalkka on 2300€/kk brutto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu