Kristillistä eikö totta.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Yle välitti Reutersin uutisen, missä riippumaton IAGS on tehnyt päätelmän tilanteesta.
"Israel syyllistyy kansanmurhaan Gazassa, toteaa kansanmurhatutkimuksen järjestö International Association of Genocide Scholars (IAGS)."
https://yle.fi/a/74-20180405?utm_source=social-media-share&utm_medium=social&utm_campaign=ylefiapp
Miten KD torppaa tämän tiedon?- Anonyymi
En tiedä kuinka KD tuohon vastaisi.
Palstalle aktiivisesti kirjoittava Rinteen/Marinin hallituksen ministeri hoki tuota IAGS:ää ja piti sen raporttia sangen merkittävänä. Hänen kiinnostuksena tuohon raporttiin ja IAGS:ään lopahti täysin, kun hän sai siihen kommentin:
"Nyt kun tunnustit sinulle ja muille Rinteen/Marinin hallituksen ministereille tyypillisen täydellisen epärehellisyyden, tällä kertaa IPC:hen liittyen, kommentoin hieman IAGS:ää.
IAGS ei ole tutkijaryhmä, vaikka joukossa on tutkijoitakin.
Ryhmä hyväksyi päätöslauselman, jonka mukaan kriteerit Israelin Gazassa toteuttamalle kansanmurhalle ovat täyttyneet. Hyväksyntä annettiin sen jälkeen, kun n. 20 % jäsenistä (108 / n. 500) äänesti sen puolesta. En osaa sanoa, äänestivätkö jäsenet Mo Cookie, Emperor Palpatine tai Adolf Hitler of Gaza City päätöslauselman puolesta.
Ryhmän International Association of Genocide Scholars (IAGS) jäseneksi pääsee maksamalla jäsenmaksun, jonka suuruus riippuu jäseneksi liittyjän tuloista. Vain opiskelijoiden tarvitsee todistaa jotain liittyessään, eli todistaa olevansa opiskelijoita, jolloin voi liittyä opiskelijahintaan.
IAGS ei ole suostunut edes jäsenilleen kertomaan, kuka tai ketkä ovat raportin laatineet. IAGS lupasi järjestää raportista debatin jäsenistön kesken, mutta ei sitä kuitenkaan suostunut järjestämään.
IAGS sai raporstista niin runsaasti moitteita asiantuntijoilta X:ssä (Twitterissä), että se poisti tilinsä."
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18955305/osa-suomen-poliitikoista-ajaa-israelin-etuja-ja-mustamaalaa-suomea#comment-137463102
Valitettavasti hän ei nyt voi enää vastata ko. viestiin, kun siihen on laitettu linkki toisessa keskustelussa. Näin hän monesti perustelee, miksi ei voi johonkin viestiin vastata.
- Anonyymi
Kristilliset..tuli mieleen sanat fariseus,ulkokullatut..Kyllähän nuo kannattaa kansanmurhaa.Saarnataan yhtä ja tehdään toista.
- Anonyymi
KD on murhaajien etujärjestö !
- Anonyymi
KD ei ole murhaajien etujärjestö. KD ei ilmeisesti ole näin ollen sinulle sopiva puolue.
- Anonyymi
SATTUUUHAN sitä paremmissakin piireissä.
- Anonyymi
KD on fariseuspuolue. Kristus heittäisi vaalitelttanne ja kassanne katuun.
- Anonyymi
Sinulla on tapana tällä palstalla pistää sanoja Jeesuksen suuhun ja kertoa, mitä hänen sinun mielestäsi pitäisi tehdä. Muutenkin tunnut aktiivisesti tomivan vastoin sitä mitä kristityt kertovat Jeesuksen opettavan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa781829Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as341192Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134954Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.200869- 64704
- 77692
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo210664On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79618- 56608
- 35561
- 63561
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32538- 55517
- 36504
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28442- 33423
- 40417
- 82408
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin12398