Päättäjämme eivät välitä meistä

Anonyymi-ap

MIKSI Suomen kansanedustuslaitos on säätänyt lait, joilla se on antanut:
a) virkamiehille tavallisesta kansasta poikkeavan vahingonkorvauksen (jopa 4 miljoonaa euroa / virkamies) mikäli nämä jaetut ja jaossa olevat geenimanipulaatiopistokset, joiden teho on jo todettu surkeaksi ja haittavaikutukset järkyttäviksi) aiheuttavat heille vakavia haittavaikutuksia,
b) pienentänyt kokeellisia geenimanipulaatiopistoksia suomalaisille antaneiden rikosoikeudellisen vastuun poikkeuksellisen alhaiseksi, tilanteessa, jossa he ovat TAHALLAAN TAI TÖRKEÄN HUOLIMATTOMUUDEN SEURAUKSENA osallistuneet tällaiseen toimintaan, josta on voinut seurata kuolema tai vakava pysyvä terveyshaitta (työkyvyttömyys ja toisten hoidettavaksi ja huolehdittavaksi pysyvästi joutuminen) ????
MIKSI eduskunnassa säädetään tällaisia lakeja, jotka ovat pöyristyttäviä?
Ei tarvitse olla nero tajutakseen, että nämä kaksi lakia osoittavat selvästi sen, että ne henkilöt, jotka suomalaiset ovat äänestäneet eduskuntaan, eivät välitä vähääkään kansalaisten, niiden, jotka ovat heidät tuohon päättävään asemaan äänestäneet, hengestä ja terveydestä, puhumattakaan hyvinvoinnista, koska he suojelevat itseään omalta uskomattomalta toiminnaltaan näillä erityislaeilla.
Presidentti Niinistö, unilukkarimme, on vahvistanut kummatkin lakimuutokset.
Silloin, kun joku tietoisesti ja tahallaan aiheuttaa toiselle kuoleman tai pysyvän ruumiinvamman, mitkään lait eivät vapauta häntä tästä tahallisen tai törkeän huolimattoman teon vastuusta.
MILLOIN SUOMALAISET HERÄÄVÄT NÄKEMÄÄN JA YMMÄRTÄMÄÄN, MITÄ , PRESIDENTTIMME, HALLITUKSEMME, EDUSKUNTAMME JA ASIOISTA VASTAAVAT TERVEYS- JA HALLINTOVIRKAMIEHET OVAT TEHNEET JA TEKEVÄT HEILLE ????
ps. aina välillä joudun nipistämään itseäni, koska en ole varma näenkö painajaisunta vai seuraanko todellisuutta, joka tapahtuu Suomessa. Nämä ihmiset, jotka ohjaavat tätä toimintaa Suomessa ja saavat tavalliset virkamiehet ja poliitikot ja terveydenhuoltoihmiset, tekemään kaikkea tätä puolestaan ja toimivat kuten kuvasin, ovat pahan vallassa. Nämä maamme johtajat ovat pahan omia. Heillä ei ole enää omaatuntoa eikä sielua, koska he palvelevat kuolemaa ja tuhoa.
SUOMALAISTEN ON EHDOTTOMAN TÄRKEÄÄ HERÄTÄ JA SUOJELLA ITSEÄÄN, RAKKAITAAN JA SUOMEN KANSAA NÄILTÄ KUOLLEILTA SIELUILTA JA HEIDÄN TOIMINNALTAAN.

1

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jopa tek alottaja pitkän ilimotuksen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      293
      46062
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      54
      11518
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      248
      11119
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      55
      9925
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      94
      8729
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      302
      6818
    7. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      13
      3877
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      4
      3585
    9. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3460
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      10
      3393
    Aihe