että jos suomalaiset tietäis kuinka paljon arabit haukkuvat suomalaisia, varsinkin naisia, niin suvaitsevaisuus katoaisi nopeasti.
Tää kurdi ymmärtää siis arabiaa, tuli tänne lapsena vanhempiensa ja sisarustensa kanssa. Perhe oli alunperin islaminuskoinen, mutta ainakin perheen lapset ovat siirtyneet uskonnottomiksi ja töitä tekevät, kaksi siis yrittäjinä.
Tää kurdi ymmärtää siis arabiaa, tuli tänne lapsena vanhempiensa ja sisarustensa kanssa. Perhe oli alunperin islaminuskoinen, mutta ainakin perheen lapset ovat siirtyneet uskonnottomiksi ja töitä tekevät, kaksi siis yrittäjinä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Takuulla haukkuvatkin.
Ei kannattais haukkua. Suomi tarjoaa uuden kotimaan ja elinmahdollisuudet.
On aivan eriasia moittia suomalaisjunteja impivaaralaisiksi kuin myslimeitä. Vm katsotaan rasismiksi.
Niin kai nekin haukkuu ihan samalla tavalla kun suomaiset haukkuvat heitä, ei mikään ihme.
Ja usein naisten pukeutuminen tapeetilla ja botoxet huulissa huvittavat heitä kovasti
Joten vuoroin vieraissa käydään ,ei kai se haukkuminen ole mitenkään suomalisten oikeus , osaa ne muutkin
Joo toki, mikäs siinä, ei se haittaa, jos palaavat sinne mistä tulivatkin ja tekevät sen haukkumisenkin ihan vain siellä omissa lähtömaissaan. Täällä ei suomalaisten pidä kuulla yhtään moista ininää moisilta kiittämättömiltä ja kaikin tavoin haitallisilta vieraslajeilta. Kyllä ne niiden yritysten pidot ja muutkin kyseenalaiset bisnekset tiedetään.
Ai, suvaitaanko arabeja jossain?
He haukkuvat ihan syystä. Kantis oksennusten pitäisi oppia sietämään tervettä kritiikkiä.