Heiltä voi viedä paljon, mutta he äänestävät persuja silti, koska persut ovat ainoa puolue, jolta kuulee avointa rasismia.
Purra luottaa "köyhän kansan" rasismiin
Anonyymi-ap
28157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Minun verorahoilla
EI MUUKALAISIA ELÄTETÄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eikä suomalaisia sivistetä.
Niin, onhan tämä meno ihan hurjaa. Kuulema vieläkin sompuille kustannetaan mm. ajokortit ja jopa autot alle !
Ilmaisen koulun saa kaikki kanssa, ja jotkut jopa oppii jotain siellä.
Suomesta pitäisi ajaa muut paitsi persut poies, niin mahtuis teillä ajaan autolla ja pensa halpaa.
Vasemmistoa ei äänestetä käänteisen rasismin takia. Vasemmiston woketus ja käänteinen rasismi syrjii suomalaista valkoista heteromiestä.
VHM kannattaa pitää oikein tyhmänä, niin menee Trumppiläpät läpi kuin kusi blankkiin lumeen.
Nämä sosiaalitantat varastaa suomalaismieheltä kaikki rahat verottamalla
ja hyysäävät rahnat TAIVAAN TUULIIN.
TÄLLE ON TULTAVA LOPPU VAIKKA VÄKISIN !!!!!!!!!!!!!!
Persutantta potkii sinua vaikka väkisin, hooh!
PÄähän!
Loppuhan tähän tuleekin. Nyt jo höylätään varsin karkeasti. Mutta seuraavilta hallituksiltakaan ei hommat lopu, kohteet kylläkin.
Eiköhän kohteita vähän tarkisteta oikeudenmukaisemmiksi ja viisaammiksi.
Kokkarioikeiston myyräntyöt toki jatkuneet pitkään, riittää tosiaan "hommaa" niitä korjaillessa varmaan ikuisesti ja ilmankin "säästötalkoo"-bluffia.
Persuthan vievät köyhiltä rahat ja sitten uskottelevat että se on reippaiden maahanmuuttajien syytä. Persujen katala juoni lisätä rasismia ja kääntää köyhä kansanosa maahanmuuttovastaiseksi. Me porhothan kuten minäkin olemme pääsääntöisesti suvakkeja jotka tiedämme että maahanmuutto lähtömaasta riippumatta on siunaus suomelle.
Miten köyhältä voi viedä rahat, jos köyhällä ei ole rahaa?
Maahanmuuttajien sosiaali- ja terveyspalveluihin käytetyt rahat sen sijaan ovat pois myös köyhiltä.
Eli köyhiä potkivien persujen kokoomusrikkaille viemät rahat ei ole pois köyhiltä, mutta suomalaisten palvelut on?
Oletteko te käyneet jo peruskoulun?
Valkoinen heteroukko viisastelee. Phyi!
Työssäkäyviltä hyvätuloisilta otetaan vaan vähemmän sosiaalipummien elättämiseen, ei rikkaille mitään anneta vaan he antavat jatkossa vähemmän.
Vasemmisto osaa kyllä kääntää aina kaiken valheeksi...
Mikset sitten itse painele Afrikkaan ? Niinpä.
KoksuPersu hemmottelee rikkaita verohelpotuksin, potkii heikkoa kansaa julmasti ja venkoilee päälle. Siinä oikein kääntelijät. Vain selkäranka puuttuu...
Mikset itsemene kouluun? Suomessa ilmaista.
Vasemmiston mielestä omasta palkasta voidaan ottaa veroina helposti yli 50% , jolloin itselle jää omista rahoista alle puolet. Se on sitä rikkaille antamista.
Parhaat rasisti-vitsit kuule aina kokoomus-pojilta !
Joo, persun kieli kun on niiden persläwessä, niin varmaan läpät kuuluu hyvin intiimistikin.
Käytännössä hommat hoitaa islamistit.
Natsin houreissa. Natsipersukin tykkää Luxemburgista enemmän kuin Suomesta. Kieli vie kokkarin pyllyn perässä.
Avointa rasismia??? Esimerkkejä.
Taidan äänestää vassareita jotka laittavat edes nämä rikkaat maksamaan osansa aiheuttamistaan woke-kustannuksista toisin kuin nyt persujen ollessa vallassa , takaisin ei ole paluuta se on nähty , persuja en enään edes kuuntele , ovat mielummin kokoomukseen kallellaan kuin kuuntelisivat äänestäjiään , sekin on nyt tullut lopullisesti selväksi .
Älkää kansalaiset taas menkö Purran ja Persujen vaali-metkuihin mukaan! Persuihin on oltu koko hallituskauden tyytymättömiä koska he pettivät taviskansalaiset. Leikkaukset on tehty pääosin persujen äänestysporukalle. Nyt persuissa on pelko vaalitappiosta ja siksi persut aloittivat taas maahanmuuttoteemalla mamujen haukkumisen. Ok, kritiikissä on ilman muuta aihetta ja mamuja on aivan liikaa meillä (kouluttamattomia ja sossun tuella eläviä kielitaidottomia jne). Mutta: Persujen aikaansaannos mamutuksessa on vähäistä. Kehitysavun leikkaus on pienehkö ja turvapaikkaturismi voi hyvin ja kasvaa vaan. Sisäministeri Rantanen ei tehnyt mitään esim Mikkelin tapauksessa eli ei estänyt suomalaisten ulosheittoa rivitalosta vaan tilalle tulevat vastaanottokeskuksen matut (ukrainalaisia sotakarkureita perheineen). Muutakaan rakentavaa persut eivät ole hallitustaipaleillaan saaneet aikaan, vain negatiivisia löppejä ja ihan suomalaisten haukkumisia alatyylisillä termeillä.
Onneksi Venäjä auttaa globaalia kehitystä ja hoitaa Ukrainan sotalapsikarkurit samalla. Suomen ei tarvi, Molotovin ja Von Peltokaasun salaisen lisäpöytäkirjan mukaan.