Neuvostoliitossa kellotkin olivat nopeampia!

NL:n kommunistisen puolueen mukaan radio, sähkövalo ja lentokone oli keksitty heillä. Myös hankitut ominaisuudet periytyivät Neuvostoliitossa. Näin voitiin vaikka vehnä ja hedelmät saada kasvamaan Siperiassa, kunhan siemeniä valeltiin kylmällä vedellä.
9129
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Valehtelu on Venäjällä ”kansallisurheilu”!

1Äänestä
  • Se ei ollut valehtelua, kuten turmeltunut länsirosvo väität. Se oli 5-vuotissuunnitelmien julkistamista. Ainoastaan kapitalistien kätyrit, vakoojat ja petturit sitten aiheuttivat niiden viivästymisen.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Se ei ollut valehtelua, kuten turmeltunut länsirosvo väität. Se oli 5-vuotissuunnitelmien julkistamista. Ainoastaan kapitalistien kätyrit, vakoojat ja petturit sitten aiheuttivat niiden viivästymisen.

    Miehitetyissä itä-Saksoissa pelättiin amerikkalaisia agentteja
    " Da kaksi tüüppiä juoksee amerikaanische spioon!"

    Äänestä

Vieläkö venäläiset uskoo, että ohittavat pian Usan taloudessa. Näinhän ovat väittäneet viimeiset sata vuotta.

1Äänestä
  • Ovathan jo ohittaneet. putinkin elää 300 vuotta. trumppi vain 200 vuotta. kim tosin voittaa kaikki muut. elää enemmän kuin ikuisesti. Venäjällä ei enään tarvita poltto-ainetta mihinkään, siksi sitä enään myydä. lapsia syntyy ilman miehiä, siksi ne voidaan tappaa ukrainan pelloille lannoitteeksi.

    Äänestä

Nato-suomen kesäika on Moskovan aikaa ja se menee ihan kivasti Nato Tiltuillla vitutuksen merkeissä.

Äänestä

Miksi Neukkulassa ei oikeasti ole kehitetty mitään ulkomaille myytävää ?
Ei luonnon ainesten myynnillä loputtomiin menesty.
Pitäisi jalostaa pidemmälle.
Sama toki koskee Suomeakin.

Putinko se kehityksen jarru on ?

Äänestä

Neukkulassa oli purukumi tuntematon juttu ja sitä piti mennä ulkomaile asti hakemaan ja maistelemaan.

Äänestä

Tuggummi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

NL:n kommunistisen puolueen mukaan radio, sähkövalo ja lentokone oli keksitty heillä. Myös hankitut ominaisuudet periytyivät Neuvostoliitossa. Näin voitiin vaikka vehnä ja hedelmät saada kasvamaan Siperiassa, kunhan siemeniä valeltiin kylmällä vedellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu