Saatana on todellinen persoona, joka elää näkymättömässä henkimaailmassa
Siinä kuvaillaan hänen häijyyttään ja säälimättömyyttään sekä pahoja tekojaan
Siinä kerrotaan jopa keskusteluista, joita Saatana on käynyt Jumalan ja Jeesuksen kanssa
Palstalla on paljon saatanan kavereita!
16
311
Vastaukset
- Anonyymi
Anonyymi-ap 2025-09-04 07:30:15
" Saatana on todellinen persoona, joka elää näkymättömässä henkimaailmassa
Siinä kuvaillaan hänen häijyyttään ja säälimättömyyttään sekä pahoja tekojaan "
-Oletko kuullut saatanan naureskelevan ?
jehovantodistajat määrätään ajoittaan mustaan messuun, jossa kaikki allekirjoittavat verensiirtokiellon. Altistuvat siis kuolemalle siinä tapauksessa että verensiirto olisi tarpeen.
Tuon mustan messun tilaisuudessa voi kuulemma kuulla saatanan naureskelevan nurkissa.
(Raamatussa muutten jopa kehotetaan syömään veriruokia. 1 Kor. 10:27 Jos joku, pakana kutsuu teitä ja te tahdotte mennä hänen luokseen, niin syökää kaikkea, mitä eteenne pannaan
-siis myös veriruokia.) Tarkoittaako aloittaja kenties raamattua vai jotain muuta teosta, kun hän sanoo, että "siinä kuvaillaan" saatanan jäijyyttä ym?
Ihan kaikkea ei tarvitse uskoa. Jos jossain teoksessa lukee jonkun saatanan keskustelleen jonkun jumalan ja Jeesuksen kanssa, ei se tarkoita näiden olevan todellisia henkilöitä. Raamattu ei ole historian kirja, eikä dokumentti.Saatana elelee sinun sänkysi alla. Katso vaikka keskiyöllä.
- Anonyymi
Totta haastat!
- Anonyymi
Saatana on persoona, huh huh huh, hih hih , hoh
- Anonyymi
Raamatussa Saatanaa syytetään äärimmäisen pahaksi ja valheen isäksi, mutta sen pahuudesta ei juuri kerrota, eikä yhtäkään valhetta mainita. Jahve taas kuvataan pikkumaisena sadistisena hirviönä, mutta sitä väitetään kaikkitietäväksi rakastavaksi isäksi.
- Anonyymi
Ota lääkkeet ajallaan
- Anonyymi
Paratiisissa käärme puhui totta: Adam ja Eeva eivät kuolleet kielletyn hedelmän syöntiin, kuten heille oli sanottu, vaan heidän silmänsä avautuivat. Jumala kyllä rankaisi Adamia ja Eevaa niin, että he kuolivat myöhemmin vanhuuteen, mutta tämä ei ollut hedelmän syönnin vaikutusta, vaan Jumalan erikseen antana tuomio. Samalla Jumala rankaisi Aadamin ja Eevan viattomia jälkeläisiä ja koko luomakuntaa kiroamalla maan. Reilu kaveri.
- Anonyymi
Saatana hallitsee ateistien elämää!
Siitä pääsee eroon JT avulla.- Anonyymi
Väärin.
Jt:nä on asiat entistä huonommin, koska joutuu vartiotornihypnoosiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Väärin.
Jt:nä on asiat entistä huonommin, koska joutuu vartiotornihypnoosiin.Kaikki Raamatut todistaa, että JT pelastuu uskonsa ja tekojensa takia!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki Raamatut todistaa, että JT pelastuu uskonsa ja tekojensa takia!
Laitahan sitten luettelo niistä raamatunpaikoista.
Odotan ensimmäistä.
- Anonyymi
"Siinä kerrotaan jopa keskusteluista, joita Saatana on käynyt Jumalan ja Jeesuksen kanssa"
Ja kukahan näitä on ollut kuulemassa?- Anonyymi
Raamatun pariin, silloin jää kaikki jossittelut pois!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raamatun pariin, silloin jää kaikki jossittelut pois!
Raamatun parista tuo onkin. Mutta kuka sen on ollut kuulemassa?
- Anonyymi
Se ilmestyy aina "mainosvaltuutetun"muodossa.
Tuon paatuneen fariseuksen ja teokraattisen sodankäynnin eli valehtelun muodossa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998