On se Citymarket ihme ja kumma

Anonyymi-ap

On väkeä kuin leipäjonossa .

youtube.com/watch?time_continue=69&v=9PqziDHMB8E

7

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ajat on kovia, ihmiset jonottaa.

    • Anonyymi

      Huomenna mennään ostamaan 1€ litran purkki pirkka appelsiinimehua ja pomppis nugetteja tarjouksesta. Vesilahdesta kun ajaa sinne ja takaisin ei paljoa säästä, ihan sama vaikka ostaa k-marketista samat eväät normaalihinnoilla.Mutta pakkohan se citymarketti on käydä kokemassa ettei luulla ihan pöheikköboheemiksi jos kysytään oletko käynyt.

    • Anonyymi

      Tuli käytyä mutta en oikein vakuuttunut.

    • Anonyymi

      Kyllä se muutaman kyläkaupan näivettaa ympäristöstään ja jopa lopettaa. Näin on käynyt aina kun iso tulee ja vie pieniltä leivän suusta.

      • Anonyymi

        Hyvää kilpailua prismalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvää kilpailua prismalle.

        Ei prisman asiakkaat vaihda cittariin kun ei saa s-bonusta makkaranpätkän ostamisesta . Ovat samanlaisia kun demareitten äänestäjät uskollisia elämänsä loppuun ilman isompia tutkiskeluja mitä vastineeksi saa aatteellensa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei prisman asiakkaat vaihda cittariin kun ei saa s-bonusta makkaranpätkän ostamisesta . Ovat samanlaisia kun demareitten äänestäjät uskollisia elämänsä loppuun ilman isompia tutkiskeluja mitä vastineeksi saa aatteellensa.

        Kyllä, tyypillisiä kolhoosikaupan asiakkaita, ei minkäänlaista vaatimustasoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      109
      4282
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      149
      3673
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      88
      3435
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      39
      2829
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      129
      1730
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      37
      1558
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      14
      1201
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1184
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1144
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1140
    Aihe