Olisiko tähän mitään apua?

Anonyymi-ap

Olen havainnut, että demonit haittaavat elämääni tekemällä kaikenlaista haittaa ja kiusaa joka asiaan. Jos yritän tehdä voileipää, veitsi putoaa lattialle. Tai jos yritän kävellä kahvimuki kädessä paikasta a paikkaan b, kompastun paikassa c ja kahvimuki lentää paikkaan d. Tämä ei voi olla muun syytä kuin demoneitten tekosia.

Miten noista piruista pääsisi eroon? Voiko ne tappaa jollain? Esimerkiksi Raidilla? Vai auttaako, jos polttelee Raamatun sivuja paistinpannulla? Savu ikään kuin hätistää ne prrrrrkeleet tiehensä.

12

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On selvää, että ateismiin kuuluvat keijut, peikot yms. hahmot, jotka esiintyvät yleisesti esim. palsta-ateistisissa puheissa. Kuitenkin suurin osa ihmisistä on ehkä erossa näistä ilmiöistä, joita ateismissa kerrotaan esiintyviksi?
      Varsinaiseksi ratkaisuksi ei ehkä voi suositella mitään, koska ateismin kristallipalloa ei ole kenenkään muun käytettävissä, kuin syvällä palsta-ateismin aatteeseen uppoutuneilla? Pelkkä keskustelu, eli naiseus voidaan kuitenkin hoitaa vaikka seuraavilla sivustoilla.

      Kokeile vertaisryhmää:
      https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/uskonnot-ja-uskomukset/rajatieto/kummittelu

      Tai, etsimällä ao. sivustoilta oikeaa osioita (kukaan ei tule kertomaan mikä se niistä on, sen voi etsiä itse):
      https://keskustelu.suomi24.fi/terveys/sairaudet
      https://keskustelu.suomi24.fi/terveys/henkinen-hyvinvointi-ja-mielenterveys

      • Anonyymi

        Eihän nuo kuulu mitenkään ateismiin. Nuo ovat päinvastoin juuri uskovaisten kuvitelmia kuten jumalat, saatanat, helvetit, enkelit ja demonit. Uskovaisuus juuri teettää tuollaista, kun mennään liian syvälle uskonnollisiin harhoihin.

        Ateismi on sitä, että tuollaisiin juuri ei uskota. Niitä EI ateismissa esiinny!

        Etkö oikeasti ymmärrä, että ateistit esittävät tuollaisten kuviteltujen keijujen, peikkojen ja demonien olevan samaa porukkaa uskovaisten mielissä olevien kuviteltujen jumalien kanssa. Trolli.


    • Anonyymi

      Juoppa koppa kaljaa ja katso seuraavana päivänä, millaiset jäljet se jättää.

    • Anonyymi

      Kannattaa hankkia ammatti-apua - ei demonien manaajilta - vaan ammatti-psykologilta.

      • Anonyymi

        Ei vika minussa ole vaan ilkeissä demoneissa. Siksi tarvitaan tehokasta demonimyrkkyä!


    • Anonyymi

      sinä olet motoorinen vajakki 🤣 ole huoleti se on yleistä uskovaisissa , he eivät ole urheilussa hyviä

      • Anonyymi

        Minä hyppään pituuttakin helposti yli yhdeksän metriä, elleivät demonit kamppaa ponnistuslaudalla.


    • Anonyymi

      Hommaa lääkitys!

      • Anonyymi

        Ei minussa mitään vikaa ole, mutta demonit pitää tappaa.


    • Anonyymi

      Minusta kyllä kuulostaa siltä, että ne "demonit" on Parkinsonin tauti :)

      • Anonyymi

        Parkinsonin tauti ei ole minulla vaan Parkinsonilla!
        Sen sijaan demonit vaanivat kaikkialla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Parkinsonin tauti ei ole minulla vaan Parkinsonilla!
        Sen sijaan demonit vaanivat kaikkialla.

        dementia aiheuttaa näköharhoja ja uskonnollinen taustasi tulkitsee ne demoneiksi


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5564
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      197
      3597
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2418
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2375
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1238
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      65
      1048
    7. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1048
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1022
    9. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      83
      1018
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      975
    Aihe