LAKEA/ KRP. oli jo aikakin?

Anonyymi-ap

Vihdoin ja viimein krp ottanut Lakea geissin tutkittavaksi,

Prosessiin meni hämmentävän kauan. Liekö omaksi rahat jo turvasäilössä gay- man saarilla?

Ei oo meinaan kellään edelleenkään varmaan hajua minne kadonneet.

9

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "JOO,SIINÄ MENI 1800 OMISTUSASUNTOA HUIJARIEN LIIVEIHIN"!!!

    • Anonyymi

      Tulee pitä ja sekava oikeusjuttjen sarja....

    • Anonyymi

      Tämä tapaus aivan ainut laatuaan, melko varmaa on että tuomiota tullaan jakamaan, mutta koska ja kenellekä se on vielä epäselvää.

      Lakean toimesta on valehdeltu kaikille aika rumasti, jätetty katteetomia lupauksia niin omaksivelkojille, kuin rahoituslaitoksille. Ja kaikenkukkuraksi vielä harhautettu omistajiakin (kaupunkeja).. vai onko?

      Jotenkin tulee aavistus että tässä on tietyillä päättäjilläkin sormensa pelissä, monopoly peli ei ole tarkoitettu ihan kaikille, tehtaantien osakkeet ovat vaarassa?

    • Anonyymi

      Erityisesti as oyn hallituksen jäsenien vastuuta tullaan puimaan, Lakean hallituksen jäsenien ja keskeisten toimihenkilöiden lisäksi. Joitakin kuumottaa...

    • Anonyymi

      Hallituksen jäsenet saa varmasti tuomiot, on sen verran varmasti kuraa pultussa

    • Anonyymi

      Mihinkähän purkkiin hillot on jemmattu?

    • Anonyymi

      Uuden hallituksen puheenjohtaja on Cityconin talousjohtaja Eero Sihvonen ja jäsenet Janne Reinikka ja Pertti Sundberg. Puheenjohtajan palkkio on päätösasiakirjan mukaan 2 500 euroa ja jäsenten 2 000 euroa kuukaudessa.

      Uusi hallitus valitsi toimitusjohtajan kokouspöytäkirjan mukaan noin 10 000 euron kuukausipalkkiotasolla. Toimitusjohtajaksi valittiin Lakea Oy:n entinen liiketoimintajohtaja Kristian Korpela. Hän aloitti tehtävässä marraskuun alussa.

    • Anonyymi

      "JOO,SIINÄ MENI 1800 OMISTUSASUNTOA HUIJARIEN LIIVEIHIN"!!!
      ----------------------------------------------------
      Nehän myytin jo kertaalleen Korpi Capitalille 9000 eurolla
      eli tasan 5e per asunto mutta hinta taisi olla liikaa.

      • Anonyymi

        Mutta onneksi ex hallituksen pj Seinäjokea johtava kiiskilä pääsi linnan juhliin. Tässä päättäjiemme moraali .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      270
      4683
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3040
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2857
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      29
      2841
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1791
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1654
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1419
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1180
    Aihe