Väestön vaihto näkyy jo katukuvassa, mutta väestö ei ole vaihtunut vielä riittävästi. Vaihtamista pitää jatkaa. Kansallisvaltio on mennyttä aikaa, monikulttuurisuus on nykyajan vaatimus.
Väestön vaihtoa vastustetaan. Uuteen väestöön kohdistuu rasismia vanhan väestön taholta. Miten uutta väestöä pitäisi suojata vanhan väestön rasistisilta puheilta ja rasistisilta katseilta? Vaikka kuinka pontevasti on yritetty kitkeä pois rasismin pienimmätkin idut niin se ei ole tehonnut riittävästi. Pikemminkin on käynyt päin vastoin. Vaarana on nyt, että rasismista tulee uusi normaali. Mikä neuvoksi? Ehdotuksia.
Väestöä vaihdetaan jotta Suomesta tulisi moderni monikulttuurinen valtio.
2
172
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko 1900-luvun alkupuolella paljon rasismia? Jos ei, niin mikä on muuttunut? Takaisin siihen väestörakenteeseen kannattaa sitten pyrkiä.
- Anonyymi00002
Salaiset viestit ja kuumat deitit odottaa 😏 https://Angie.hoty.lat/Angie#/?/?/p7b7yrno5
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010916Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710379Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335821Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804644Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313126- 1713125
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391923Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981508Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61340Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161274