Onko Lappajärvellä muita kuin valesokkelitaloja myynnissä? Järkyttävää että sellaisia on joku päättänyt rakentaa.
Okt Lappajärveltä
14
539
Vastaukset
- Anonyymi
On oikea okt-sokkelitalo myytävänä, puoli-milliä kun annat käteen, niin talo on sinun.
- Anonyymi
Kalevin käsitys talonsa arvosta :D Lappajärvellä ei mistään asunnosta kannata maksaa yli 50000€.
S-markettikin lopettaa jossain välissä, Sale tulee Heikin grillin entisiin tiloihin ja kauppa-auto käy kerran kuussa Itäkylässä. Siellä saa sitten jonotella muiden insuliinin hajuisten eläkeläisten kanssa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kalevin käsitys talonsa arvosta :D Lappajärvellä ei mistään asunnosta kannata maksaa yli 50000€.
S-markettikin lopettaa jossain välissä, Sale tulee Heikin grillin entisiin tiloihin ja kauppa-auto käy kerran kuussa Itäkylässä. Siellä saa sitten jonotella muiden insuliinin hajuisten eläkeläisten kanssa.Mikäs sille mahtaa, jos lupaa maksaa puoli milliä, eihän talon arvoa lasketa siitä mitä kannattaa maksaa, vaan pyyntihinnan mukaan jos ostaja on halukas maksamaan.
Toi on kyllä totta, että S-market voi lopettaa jos Alko lopettaa, sehän oli alkujaan kaupan tulemisen ehto, että Alko tulee vuokralaiseksi.
Vimpeli ja Vimpelin kaupat hoitaa Itäkylän asiakaat hyvin, ellei Lappajärvestä ole siihen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikäs sille mahtaa, jos lupaa maksaa puoli milliä, eihän talon arvoa lasketa siitä mitä kannattaa maksaa, vaan pyyntihinnan mukaan jos ostaja on halukas maksamaan.
Toi on kyllä totta, että S-market voi lopettaa jos Alko lopettaa, sehän oli alkujaan kaupan tulemisen ehto, että Alko tulee vuokralaiseksi.
Vimpeli ja Vimpelin kaupat hoitaa Itäkylän asiakaat hyvin, ellei Lappajärvestä ole siihen.Taikasanoina toimii
>jos ostaja on halukas maksamaan
Koskahan viimeksi on Lappajärvellä myyty valesokkelihomemörskä puolella miljoonalla? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taikasanoina toimii
>jos ostaja on halukas maksamaan
Koskahan viimeksi on Lappajärvellä myyty valesokkelihomemörskä puolella miljoonalla?Lue alkuperäinen viesti uudelleen, kyseessä oli valesokkeliton talo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lue alkuperäinen viesti uudelleen, kyseessä oli valesokkeliton talo.
Aivan sama mikä sokkeli on, Lappajärveltä puolella miljoonalla asunto :D todella vammainen yhtälö
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikäs sille mahtaa, jos lupaa maksaa puoli milliä, eihän talon arvoa lasketa siitä mitä kannattaa maksaa, vaan pyyntihinnan mukaan jos ostaja on halukas maksamaan.
Toi on kyllä totta, että S-market voi lopettaa jos Alko lopettaa, sehän oli alkujaan kaupan tulemisen ehto, että Alko tulee vuokralaiseksi.
Vimpeli ja Vimpelin kaupat hoitaa Itäkylän asiakaat hyvin, ellei Lappajärvestä ole siihen.Kyllä olet muka viisas ja tietäväinen. KPO ei ole asettanut ALKO-ehtoa. Kävi vaan niin, että Alko halusi tulla S-markettiin vasta sen jälkeen kun rakentaminen oli jo käynnissä. Siksi Alkolle tuli vain pieni koppero. Se vaan ylsinkertaisesti mahdutettiin marketin tiloihin. Alko halusi pois tyhjilleen jääneeestä maneesista. Ei Alkossa tyhmiä olla.
- Anonyymi
Kyllä ne sinun eliniän kestää niin ei tarvitse sinun päätäsi vaivata
- Anonyymi
Ne ovat ihan hyviä.
- Anonyymi
Niin notta ennen laitettihin vaan nurkkakivet joka nurkkahan.
Ei ollu valesokkelia eikä lekatiiltä mihnää notta superpesis - Anonyymi
Jo jos pääsöö tulemahan vilu niin panoo minkkiturkin päälle.
Kesällä ei tarvihte notta minkkiturkkia. Riittää kun istutahan pihakeinus ja kuunnellahan urheilurariota notta superpesis - Anonyymi
Sokkelin puoltavat lausunnon ovat kiitettäviä valesokkeleille
- Anonyymi
Myöskin Taloussanomat on
- Anonyymi
Elä huoli kohta on myynnissä taloja sokkellilla ja ilman ja ostajan markkinat että on varaa ostaa vaikka tusinan verran
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k422469Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel482040Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä91976Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien501712Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1391438Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi241126Lamppu syttyi
Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️68925Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki
Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘62903Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää
Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka119898- 67886