Ihan ammattimaista menoa oli. Ei siis lyhyt kokeilu.
Ensimmäinen seksityövaihe kesti vajaat kaksi vuotta. Kun Kontula täysi-ikäisyyden kynnyksellä tapasi tulevan ensimmäisen aviomiehensä, hän lopetti.
Kun avioliitto joitakin vuosia myöhemmin veteli viimeisiään, hän teki paluun alalle. Siinä vaiheessa Kontulalla oli jo kaksi lasta
Hän myös tapasi Lontoossa asuneen ehkä libyalaisen tai syyrialaisen vaatekauppiaan. Tämä halusi Kontulan seurakseen Lontooseen ja lähetti lentoliput. Iltaisin Kontula eskorteerasi vaatekauppiasta korskeilla arabimiljonäärien suosimilla yksityisklubeilla. Kyydit hoituivat limusiinilla, jonka takapenkillä nautittiin samppanjaa ja suolapähkinöitä.
Kontulan ilolintu vaihe kesti yhteensä vuosia, ei vain kokeilu
23
246
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsissa ja muualla Itämeren alueella lähes 123 000 lentoa joutui alkuvuonna Venäjän häiritsemäksi. Asiasta uutisoi perjantai-iltana Ruotsin yleisradio SVT.
Asia käy ilmi SVT:n näkemästä raportista, jonka ovat laatineet Ruotsin ja viiden muun maan viranomaiset Itämeren alueella.
Venäjä häiritsi tämän vuoden neljän ensimmäisen kuukauden aikana signaaleillaan lentojen gps- ja muita satelliittijärjestelmiä aiheuttaen vakavan vaaran lentoturvallisuudelle. Häirintä aiheutti ongelmia vääristä sijaintitiedoista järjestelmävirheisiin.
Huhtikuussa keskimäärin lähes kolmasosa lennoista joutui häirinnän kohteeksi Itämeren alueella. Joillakin alueilla häirintä vaikutti yli 42 prosenttiin lennoista.
Ruotsin viranomaiset ovat SVT:n mukaan pystyneet paikantamaan häirintää aiheuttaneita laitteita Venäjän Kaliningradiin, Pietariin, Smolenskiin ja Rostoviin.
– Pidämme tilannetta vakavana, koska olemme havainneet häirinnän lisääntyvän pikemmin kuin vähenevän, sanoi Ruotsin liikenteen luvista ja valvonnasta vastaavan kuljetushallituksen edustaja Andreas Holmgren SVT:lle.
Euroopassa viranomaiset ovat varoittaneet lentäjiä häirinnästä ja kehottaneet lentoyhtiöitä vahvistamaan varautumistaan - Anonyymi
Aijai kun olisi päässyt painamaan 16-kesäistä Kontulaa :D
- Anonyymi
Mitähän kakkoseen maksoi?
- Anonyymi
Linkki tässä.
https://www.hs.fi/kuukausiliite/art-2000011410909.html
Jostain syystä linkki poistetaan, vaikka on ihan vaan Helsingin Sanomien juttuun.
- Anonyymi
Tätä tarkoittaa: shamppanjasosialisti. Limusiinin takapenkillä.
Se on tamperelainen
Siksi se on trendikkäästi vassari.
Ohisalo on myös …punainen, teki tutkimuksen köyhyydestä,
ajautui vihreiden ministeriks. vaati kaupan kalleinta MaasturiBEMARIA
työautoksi…
kaikilla vihreillä on useampi autontaloudessaan.
Puoluevärit on käytännössä ”vastaväri” omille
valinnoille.
Punaisuus, vasemmistolaisuus …
MÄ ARVASIN - Anonyymi
hänellä oli jo 2 lasta kun harrasti tätä työtä tauon jälkeen
- Anonyymi
Vassari antaa, porvari painaa ja maksaa. Niin se yhteiskunta toimii.
- Anonyymi
Anna on vasta 48-vuotias, vielä on aikaa palata vanhaan ammattiin. MILF on kovaa valuuttaa
- Anonyymi
Toivotaan, olisin heti asiakkaana
- Anonyymi
Suurin osa asiakkaista oli miehiä, satunnaisesti myös naisia ja pariskuntia
- Anonyymi
On sulla muodot venuksen daa dirlan darlan daa
- Anonyymi
Minusta on hyvä että kerrankin on kommunisti joka on hyödyttänyt.
- Anonyymi
Oliko hän autismin kirjolla ja onko se vaikuttanut jotenkin ? Wikipedia.
- Anonyymi
Suomen oma Cicciolina
- Anonyymi
Tuollaisesta toiminnasta pitää saada jo kansanedustajien palkkioihin roimat korotukset
- Anonyymi
Olisipa aikakone niin alkaisin heti Annan asiakkaaksi kun hän oli uransa alussa :D
- Anonyymi
Joutui myyntitöihin, kun ei ollut rahaa opiskeluun tai muuhun ja muutenkin ankeat olosuhteet. Olikohan vasemmistohallitus, joka jättänyt haavoittuvassa asemassa olevat huomiotta.
- Anonyymi
Tiedä vaikka edelleen hommat jatkuisi, sehän harrasti mm. tällästä "tutkintaa" 2010
Täältä Anna Kontula tienasi varmat massit, tiedä vaikka pitäisi edelleen iloataloa kotonaan :)
Tamperelaistutkija Anna Kontula asui viime vuoden kesällä kuukauden puolaisten työmiesten kanssa Olkiluodon kolmannen ydinvoimalan työmaan läheisyyteen nousseessa parakkikylässä.
https://yle.fi/a/3-5378787
Paperittomia majoittanut kansanedustaja Anna Kontula:
Tamperelaiskansanedustaja kertoo Facebookissa, että kyse on ollut muutaman kerran myös tietoisesta pyrkimyksestä piilottaa henkilö viranomaisilta.
https://yle.fi/a/3-9809555 - Anonyymi
Parempi sukunimi hänelle olisi Jakomäki.
- Anonyymi
Muuttanut pois Helsingistä
- Anonyymi
sattuuhan sitä
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.17410491- 552853
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822598- 862432
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1492162Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2442008- 451431
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131415Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1211235Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34893