Ovatko HIV-positiiviset eri asemassa

Demokraattisen näkemyksen mukaan eivät ole, syrjinnän mukaisesti he olisivat.

Miten suomalaisessa mediassa on kirjoituksia, jotka todentavat Suomen olevan epätasa-arvoinen näissäkin kysymyksissä?

"Rankka väite: Venäjä rekrytoi hiv-positiivisia"
394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten se on mahdollista, kun Venäjällä ei ole homoja.

Äänestä
  • Venäjällä taitaa olla homoja enemmän kun Suomessa asukkaita.

    Äänestä

Hevonpaskaa eli sotapropagandaa. Tosin uppoaa vähä-älyisiin kuin puukko mummoon. :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Demokraattisen näkemyksen mukaan eivät ole, syrjinnän mukaisesti he olisivat.

Miten suomalaisessa mediassa on kirjoituksia, jotka todentavat Suomen olevan epätasa-arvoinen näissäkin kysymyksissä?

"Rankka väite: Venäjä rekrytoi hiv-positiivisia"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu