Lindtmanin uskottavuus keseenalaistetaan

Ja aiheesta. Puhui Ylen Ykkösaamussa palturia verratessaan Orpon hallituksen velanottoa Marinin hallituksen ottamien velkoihin.
15142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei denereihinkaan voi luottaa..................

Äänestä

Niin orpopurra oppositiossa vaativat vielä enemmän rahaa yrityksille korona ja energia tukina Marinin noitahallitukselta .

Äänestä

Te nuorempi polvi uskotte vielä demarien valheet, me vanhemmat emme. Ainut, mikä muutos on tylkut, on se, että valheet on muuttuneet entistä härskimmiksi. "Vappysataneb", "ilmainen terveystarkastus kaikille", akuevaaleissa "hoitoon kahdessa viikossa". Nuo nyt luulisi nuorempienkin muistavan.
Kaikki ne valehtelee ihan vitusti enben vaaleja, mutta demareilla on jäänyt totaalisesti levy päälle. Ei näytä työnteko maistuvan. Demarit tienaa hyvin, kun käyvät vaaleja 24/7.taukoamatta ja palkka juoksee!!

Äänestä

Ranskan hallitus kaatuu tällä viikolla, ei suomen! lukekaa uutiset, niin ymmärätte miksi

Äänestä

Lindtman ymmärtää työelämästä yhtä vähän kuin mitä sika hopealusikasta.
Mukavuudenhaluinen vanha lapsi joka esittää ymmärtävänsä jotain jostakin.

Äänestä
  • Älä nyt. On ajanut betoniautoa.

    Äänestä

Ei puhunut palturia. Lehden mukaan velanotosta on kaksi eri tilastoa ja AL puhui niistä toisesta.

Äänestä
  • Lindtman ei ole vielä koskaan ollut luotettava, ei edes niin luotettava kuin Purra. Purra toimii perussuomalaisten linjan mukaan ja toteuttaa mitä on luvannut. Lindtman puhuu muunneltua totuutta ja lupaa paljon kuten demarit ovat aina tehneet mutta ei pysty toteuttamaan muuta kuin epäsopua, puutetta ja elintason laskua.

    Äänestä

  • Niin, että kahta tilastoa. Kysyn, miksi Lindtman e halunnut käyttää kansallisesti virallisia eli Valtiovarainministeriön lukuja.
    Suomessa virkavastuin kerätty ja käsitelty tilastotieto on luotettavaa.
    Kyllä Lindtman tarkoitushakuisesti käytti valheellista tietoa.

    Äänestä

Kyllä kannattaa kyseenalaistaa.

Äänestä

Antti on ay-liikkeen normi edustaja (uutta sukupolvea) ja vaurauden takaaja.Duunari köyhtynyt sitä mukaa,kun yrittäjät kuritettu köyhiksi.

Ennen vaaleja tulossa LAKKO,LAKKO,LAKKO,LAKKOJA....
Paljon LAKKOJA!

Äänestä

Normaalina demarina Antti valehtelee.

Ikävä kyllä jotkut uskovat.
Yleensä tyhmin kansanosa.

Äänestä

Jutussa olisi pitänyt käsitellä sitä kuinka paljon nämä hallitukset ovat lisänneet valtion menoja.

Marinin hallituksen aikana valtion menot kasvoivat 48%.
Miten Orpon tähän mennessä?

Tästä näkisi kenen keksimiä menoja maksetaan. Marinin vai Orpon?

Äänestä

IS tarkisti faktat Antti Lindtmanin puheista – tässä tulos
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011477467.html

Valheilla elävä ja valheita levittävä Suomen sosialistinen puolue.
Mitään takeita tai uskomista demareiden puheisiin ei olet nyt, ei aikaisemmin eikä tulevaisuudessa, jos jokin on varmaa niin TÄMÄ ON !

Äänestä

Linttis on umpi-aasi ja piste.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja aiheesta. Puhui Ylen Ykkösaamussa palturia verratessaan Orpon hallituksen velanottoa Marinin hallituksen ottamien velkoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu