Eikö Paavo ylitä ulkomailla uutiskynnystä?
Ulkolainen media ei ole huomannut Paavo Väyrystä.
Anonyymi-ap
9174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miksi ulkolaiset mediat ei huomaa Paavo Väyrystä? Nato tai CIA on Väyrysvastaisia?
Onko Paavo Väyrynen median luoma kupla, eli Paavon kesänäytelmä onkin kupletti. Miksi edes venäjän media ei ylistä Väyrystä, MV lehti ja Naapuriseura ylistää kilvan.
Eihän Väyrynen ylitä uutiskynnystä edes Suomessa. Viimeiset häntä koskevat uutiset liittyivät kannattajakorttien mystiseen katoamiseen kevättalvella 2024.
Kyllä MV lehdessä ja Naapuriseurassa kirjoitettiin Väyrysen ja VKK puolueen Tursun kadonneita äänistä ja kannattajakorteista. Valtamedia ei kirjoittanut.
Ei edes MV lehdessä, pienilevikkinen Naapuriseura noteeraan joskus Väyrysen venäjä ylistyksiä, mutta lähinnä kevennyksinä.
Ossilla on de facto sama ongelma, ei saa tarpeeksi mediassa tilaa.
Paavoa kyrsii kunnolla, ei edes ryssän roska-aviisi MV huomioi Väyrystä.
Niin käy sääliksi Ossi ja Väyrynen. Kumpikaan ei ylitä uutiskynnystä ja vaaleissakin kaatuva jo kynnykselle.
Kyllä Pravda lainaa edelleen Väyrysen kommentteja. HO HOO, HO HOO!