Itse olen aivan itsenäisesti aikuisena antanut rahasta ja on tuttu mies. Summat eivät ole isoja,mutta auttaa ,koska olen pienituloinem. "Seksityön mystiikka häviää ja ihmiset vähitellen hoksaavat, että seksityöntekijät ovat ihmisiä siinä missä kaikki muutkin, Kontula sanoi." Jos Suomessa olisi ihan virallinen ammatti niin voisin alkaa. Olisi tilat ja palkka jne. Vähän kuin thai hieronta,mutta ei paritusta.
Seksityössä ei ole mitään outoa
Anonyymi-ap
3119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Seksityön tuloja verotetaan Suomessa samalla tavalla kuin muita palvelutuloja, ja kaikki työtulot on ilmoitettava verottajalle ilman alarajaa. Vaikka tuloja on vapaasti ilmoittaa eri tavoin ja stigma voi vaikuttaa tähän, on tärkeää erottaa laillinen seksityö ihmiskaupasta. Itsenäinen seksityöntekijä voi itse määritellä hinnoittelun ja työajat, mutta Suomessa on myös lakeja, jotka vaikeuttavat itsenäistä toimintaa.
Itse laittanut siihen muu tulo kohtaan.
"Jos yrityksen liikevaihto 12 kuukauden pituisen tilikauden aikana jää alle 10 000 euron, sen ei tarvitse ilmoittautua arvonlisäverovelvolliseksi.