Ei kun uusia törkeitä petoksia tehtailemaan!

6102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minä sain istuttavaa törkeästä veropetoksesta 4kk, vaikka kyseessä oli vain 65000 euron väärinkäytös. Mahtoiko Jetro tarjota tuomarille lahjuksia, kun selvisi NELJÄSTÄ törkeästä veropetoksesta noin vähällä?

Äänestä

Ammattirikollisia suojellaan mukavasti. Eihän tuo varaton pelle pysty maksamaan euroakaan korvauksia.

Äänestä

Suvaitkaa ihanaa

Äänestä

Eli ei saanut mitään.

Äänestä

Ei pääse valtion virkaan, kun on merkintä rikosrekisterissä. Suurin haitta on tämä, mutta ei taida Rethroa juuri koskettaa.

Äänestä

Katselin Jethron youtube kanavalta videon aiheesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ugh, Suomen oikeuslaitos on puhunut. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/b005ff62-290a-4f13-9d2b-5f1dc558a804

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu