Puolustaako mamut Suomea, jos sota syttyy?

Mitä arvelet? Jaksavatko edes kävellä yli sataa metriä.
776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ovat liian lihavia.

Äänestä
  • *
    Mamut ja Paperittomat-Paskiaiset - Muuttaa -HETI-

    - - - - - Sota-Pakolaisina - Turvalliseen Maahan - !

    *

    Äänestä

  • Laihoja minä vain olen nähnyt . Keskiikäiset naiset kyllä ovat aika lihavia , mut ei ne varmaan ole käyneet armeijaa .

    Äänestä

Näin tänään
….ruokalassa
jonkun arabin näköisen,
naama tatuoitu, parta peitti osan siitä.

Näytti aika sotakuntoiselta.

Ei ne puolusta Suomea, ne on miinoja.

Äänestä
  • Se ei ollutkaan woke vaan se oli yks kamppailulajin harrastaja .

    Äänestä

Kyl mamut sotaan lähtis . Ne haluaa et ne harvat persut ovat näkökentässä etualalla .

Äänestä

Hyvinhän sitä puolustetaan kun mirv sataa niskaan, ei siinä kuule ehdi monta metriä kukaan kävellä..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä arvelet? Jaksavatko edes kävellä yli sataa metriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu