nyt kannattaa ostaa vanha kerrostalo ,niitä riittää

asunnot vuokrataan mamuille ja saadaan valltiolta tuhansien eurojen tuet
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikkeli irtisanoi rivitalon asukkaiden vuokrasopimukset kun ne tarvitaan pakolaisille . Tää hallitus hieman liian paljon on joutunut sulkemaan vastaanotto keskuksia . Ehkä ne vastaanottokeksukset olisivat olleet ihan hyviä kun ne nyt on kuitenkin muussa käytössä. .. .

Äänestä

hyvä bisnes

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

asunnot vuokrataan mamuille ja saadaan valltiolta tuhansien eurojen tuet

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu