Olemme Seinäjoen nukkumalähiö japalvelut saadaan sieltä.
Vastaukset 22
- Anonyymi
Kyllä varmaan joku laittaa kahvilan keskustaan. Kahvia, pullaa ja hyviä hampurilaisia. Ehkä keittolounasta?
- Anonyymi
Kuka hullu sellaista lähtisi perustamaan, kun tietää että hetken päästä siellä istuu mölisevä äijä porukka, joka karkottaa kaikki asiakkaat.
- Anonyymi
Onhan täälä moni yrittänyt sitä hienostokahvilaa, mutta ei ne ole kovin kauaa pystyssä pysyneet.
Pop Up kahvila musiikkijuhlien aikaan. Silloin on maksukykyistä sivistynyttä asiakasta liikkeellä. - Anonyymi
Onko samat ihmiset tekemässä päätöksiä ABC:n ja SoTe keskuksen sulkemisesta. Js on, niin sote keskusta ei puolusta kuin persut.
Kyläkoulujakin ovat kepuloiset sosialistien tuella lopettamassa. Silti nostavat veroja joka vuosi. - Anonyymi
Niemistö halusi lisätä alueen 130 miljoonan alijäämää lisäämällä rahoitusta höpöhöpö järjestöille.
- Anonyymi
Ja sitten vielä ne kolmentonnin vessat😫
- Anonyymi
Pitäähän oopperan hienohelmoille olla luksusvessat.
- Anonyymi
Mutta ei ole ilmajokisten veronmaksajien asia kustantaa niitä.
- Anonyymi
On se hyvä kun ei kunnassa ole enempää tapahtumia kun yhdestä ainoastakin eräs jaksaa änkätä vessoista.
- Anonyymi
ruotsissa ei ole huotoasemien baareja koskaan ollutkaan, siellä käyvät konditoriassa sivistyneitä keskusteluja tai seurakunnan kirppari-kahvilassa , puheista puuttuvat kiroilut ja kaksimielisyydet
- Anonyymi
Ruotsissa sosialistitkin on oikeistolaisempia kuin kokoomus.
Mutta muuta Rosengårdiin, niin näen mitä Ruotsi on oikeasti.- Anonyymi
Det stämmer inte.
- Anonyymi
Ensi viikolla lopetetaan ilmajoen vuodeosasto.
kts lauantain IP- Anonyymi
Toimiva vuodeosasto suljetaan ja tilalle hommataan vuokrattavia kontteja vanhuksille.Näin vähällä järjellä hyvinvointialuetta johdetaan.oliko aluevaltuutettujen syytä puhaltaa peli poikki,ja miettiä onko virkamiesjohto ajan tasalla vai elääkö se jossain muussa maailmassa.Onko tarkoituksena keskittää kaikki toiminta kurakauppalaan.
- Anonyymi
Siinä on sitten valmiina tilat herralan koululle, ei tarvi rakentaa mitään. Ja kaikki muut voi jatkaa samoissa tiloissa , ei tule 3 tunnin koulukuljetuksia.
- Anonyymi
Seinäjoen nukkumalähiö ja palvelut saadaan sieltä.
- Anonyymi
136 miljoonaa teki edellinen valtuusto alijäämää 3 vuodessa.
Pystyykö nämä samat korjaamaan aiheuttamansa tuhot? - Anonyymi
S-ryhmän kohelluksella on monet kasvot.
- Anonyymi
Jopa Ilmajoella.
- Anonyymi
S-kauppa on kommarikauppa.
- Anonyymi
Tieräksä edes mitä on kommunismi?
Vai pitääkö kattua wikipediasta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591170
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust561081Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1141032Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7940- 95904
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5755Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27711Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it191662- 71649
- 73617