Kysehän on aiheetta maksetusta sosiaalituesta, kun on loisittu vuosikausia Ylen saamilla verovaroilla. Ylessä kukaan ei ole koskaan tehnyt tuntiakaan taloudellisesti tuottavaa työtä.
Vain työstä pitää maksaa palkaa, yleläisille on maksettu kuukausiavustusta vastikkeettomasti.
Yleläisiltä pitää periä maksetut palkat takaisin
17
191
Vastaukset
- Anonyymi
Palkanmaksu pitää ainakin keskeyttää toistaiseksi, kunnes on määritelty mikä on kunkin työntekijän taloudellinen tuotantovaatimus.
Vuosikausia palkan nimellä saadut rahat on perittävä takaisin, mikäli henkilö ei ole tuottanut euroakaan valtion kassaan.- Anonyymi
Miinusmerkkisistä "aikaansaannoksista" eli vahingoista lasku perään ja ulosottoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miinusmerkkisistä "aikaansaannoksista" eli vahingoista lasku perään ja ulosottoon.
Ylen henkilökunnalta pitää periä takaisin 60 miljoonaa, joka on lahjoitettu heille 10 vuoden aikana.
- Anonyymi
Kammottava pummilauma loisimassa muiden siivellä. Yle lopetettava.
- Anonyymi
mene sinä homo persu töihin tai tapa itsesi kukaan ei piittaa
- Anonyymi
Miksi henkilöille on maksettu siitä, että he aiheuttavat kuluja? Täysin väärä toimintamalli. Aivan kuin työttömille alettaisiin maksaa vaikka 5000€/kk, jos he eivät tee muuta kuin kuluja muille.
- Anonyymi
Tänään uutisissa on kopioituja juttuja muilta. Ei yhtään itse tehtyä. Järjetöntä elättää tuollaista pummilaumaa.
- Anonyymi
Uutisia ei tehdä, ne kertovat tapahtumista Suomessa ja maailmalla. Uutiset saadaan tietotoimistoilta.
Tosin sinulle varmaan olisi mieluisampaa, jos YLE saisi juttunsa Putinin tietotoimiston kautta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uutisia ei tehdä, ne kertovat tapahtumista Suomessa ja maailmalla. Uutiset saadaan tietotoimistoilta.
Tosin sinulle varmaan olisi mieluisampaa, jos YLE saisi juttunsa Putinin tietotoimiston kautta.YLE kopioi Reutersin kautta kierrätettyjä Hamasin valheita.
- Anonyymi
Järkyttävää, että yleläisille maksetaan edelleen palkkaa tekemättömistä töistä.
- Anonyymi
Johto koostuu varkaista ja he ovat palkanneet pukkuvarkaat alaisikseen.
- Anonyymi
Järkyttävää loisimista. Ylen henkilökunta pitää lähettää työleirille harjoittelemaan vastuuta ja työntekoa.
- Anonyymi
Perintälaskuun myös korvaus levitetyn punapropagandan aiheuttamista tuhoista
- Anonyymi00016
Eikä pidä unohtaa kahdeksan prosentin korkoa tuholaskemnista.
- Anonyymi
Somalinkieliset uutiset. Sellaisia ei tarvita. Hirveää verorahojen haaskausta pelkkiä kuluja tuottavien haittavähemmistöjen ja punavihreiden suojatyöpaikkojen tähden.
- Anonyymi00015
Yle on pummien keskittymä.
- Anonyymi00017
Koko ketju on mitättömien persujen aivopieruja, Yleä tarvitaan sen sijaan Maikkarin sietäisi lopettaa kun loisivat niin mainostajien kuin valtionkin varoilla!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161210
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101054Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46884
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019880- 39767
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt199690