Suomen monet vanhukset ovat Hitler faneja

Herää kysymys onko Suomen monet mummot ja papat Adolf Hitler faneja kun arvostaa natsismia ja muuta sen ajan juttuja
18216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Oot varmasti -SDP:läinen PUNIKKI-Kommunisti ja keksit tuon omasta päästä .

Äänestä
  • näyttää siltä että osui ja sattui:D (yksi kohde löydetty)

    Äänestä

  • Ja sinä olet Kansallissosialisti PERSU !! Te olette Ryssäfaneja ja Trumpin ihailijoita Natseja ja Rasisteja. Teidän paikkanne olisi Venäjällä. Olisitte natsi toverienne luonna.

    Äänestä

Yksikin "isoisä" ei halua, että natsien sotarikoksista keskustellaan.

Äänestä
  • Typerä väite? Kaikkien maiden väkivalta-rikoksista, kuten Katyn ja Auschwitz, voi ja sopii keskustella!

    Äänestä

  • Jospa hän ei usko niitä tapatuneen, mutta ei halua pahoittaa isnun fanaatikon mieltäsi tai saada jotain leimaa ja pahoja puheita ja jopa julkisuutta tai supon tarkkailua

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Jospa hän ei usko niitä tapatuneen, mutta ei halua pahoittaa isnun fanaatikon mieltäsi tai saada jotain leimaa ja pahoja puheita ja jopa julkisuutta tai supon tarkkailua

    Minä en ole tippaakaa n fanaatikko ja tiedän kaikkien osaåpuolten syyllistyneen sotarikoksiin! Mikäpä niistä estää puhumasta! Toki minä itse tiedän omat mielipiteeni sinua paremmin!

    Äänestä

Jos olisivat, niin arvostukseni nousisi kummasti heitä kohtaan.Hitlerissä ei ollut juuri vikoja ja siis jos sen ovat huomanneet valehtelun alta, niin respectiä. Hitler oli todellakin erittäin ihailtava mies

Äänestä
  • Kaikilla eri maiden johtajilla oli omat vikansa! Siitä disrespectiä!

    Äänestä

Hitlerille oli vain yksi kives.

Äänestä
  • Stalinilla ei ollut omaa tuntoa!

    Äänestä

  • Silläkään yhdellä ei tullut lasta ei paskoo.
    Mutta onneksi Hitlerin dna:ta on säilössä pahempia aikoja varten.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Stalinilla ei ollut omaa tuntoa!

    lsoisää taas korpeaa, kun Hitlerin yksipallisuudesta muistutetaan😁

    Äänestä

  • No ainakin tri Morell kertoi amerikkalaisten kuulustelussa löytäneensä kaksi kivestä, kun Führer määräsi tutkittavan kaikki viimeisen päälle ilman mitään häpeämisiä

    Äänestä

Ei. Woke nostatti natsi-sympatiat. Ennen natseja vihattiin. Kaikki vihasi. Ysärillä uusnatseja pidettiin yleisesti syrjäytyneinä ja tyhminä.
Minusta näin oli vielä ihan pari vuotta sitten? Oikeistolaiset on nyt vaan täynnä tätä natsiksi nimittelyä ja osa symppaa äärilaitaa puhtaasti sen takia. Ollaan sitten natseja. Ideologia ei välttämättä ole sama kuin herra hitlerillä.

Äänestä
  • eivät ole täynnä, vaan persu-urpot ovat sionisteja ja saarnaavat kaikkialla vihaavansa naatseja

    Äänestä

Eivät ole, eivät olleet silloinkaan.
Katso eduskunnan kokoonpanoa.
1939
Ja sodan jälkeen kaikkien hirveyksien paljastuttua nekin harvat, jotka olivat aatetta kannattaneet, häpesivät kun eivät tienneet miksi olivat hurahtaneet.

Äänestä
  • No sellainen oli kai ulkokultaisuutta. KAikki varmasti näkivät voittajien propagandan läpi ja tiesivät juuri voittajien tehneen aivan hirvittäviä rikoksia

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Herää kysymys onko Suomen monet mummot ja papat Adolf Hitler faneja kun arvostaa natsismia ja muuta sen ajan juttuja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu