Koko ajan kertovat miten Venäjä ampunut jatkuvasti ja tuhonnut milloin mitäkin. Mutta maa itse ampuu jatkuvalla syötöllä kohti Venäjää sekä lähettää drooneja.
Lisäksi drooneja tähdätty lähelle Suomen rajaa ,lähelle Karjalaa ja Suomea.Ukraina todella vaarallinen kaikille naapurimailleen. .Aukaiskaa nyt vihdoin silmänne ja miettikää aivoillanne ,mikä on totuus.
Ukrainan toiminta arvaamatonta.
Anonyymi-ap
3
125
Vastaukset
- Anonyymi
Sota vaan on sellainen peli, että vastustaja pitäis saada tuhottua. Minusta Ukraina on hyökännyt liian vähän.
- Anonyymi
Parempi ettei Venäjä arvaa mitä Ukraina takee.
- Anonyymi
Miten siinä silleen on käynyt?
Tässähän alkaa saamaan vaikutelman ikään kuin Ukrainaan olisi hyökätty tuon kyseisen naapurin toimesta ja siellä oltaisiin sodassa.
Eihän se voi olla kun Vovan mukaan meneillään pitäisi olla erikoisoperaatio.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515876Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714605Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464362SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt923746Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään623283SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502453Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131219