Uskomatonta
Suomen pääministeri Petteri orpo ei tiennyt MITÄÄN maahanmuuttajien työllistymisestä ja toimeentulo tuella elävistä
Ei voi olla totta
Petteri orpo ei tiennyt maahanmuuton tilannetta
14
143
Vastaukset
- Anonyymi
Poliitikot yleisesti ummistaa tältä asialta silmänsä koska pelkäävät rasistin leimaa kaikkein eniten. Persut muodostaa poikkeuksen.
- Anonyymi
" Ei voi olla totta "
Ei se olekaan. - Anonyymi
Petteri on mitä ilmeisemmin saanut tietonsa maahanmuutosta ja sen onnistumisesta ennen valaistumistaan jos ei suoraan Moktarilta ja muilta öyhön multinikkisivupersoonavihervassarihahmoilta niin lähde on sitten vissiin ollut sama.
Anskattoo muuttuuko linja kehitysmaalaisten kanssa kun silmät on auennut. Luullut tähän asti mitä ilmeisemmin että kehitysmaalaiset lähi-idästä ja Afrikasta ovat tulleet tänne töihin ihan kuin Moktar valehtelee. Paskan marjat, on kyllä tiennyt koko ajan tai sitten suht huolestuttavaa jollei päättäjämme tälläisistä ongelmista tiedä mitään ja tähän asti lähes ainoa maahanmuutosta aiheutuva ongelma on puheissa ollut suomalaiset itse ja suomalaisten rasistisuus.
Jos tämä Orpon tietämättömyys onkin totta mitä kyllä on lähes mahdoton uskoa niin onkohan näitä eduskunnassa paljonkin lisää ? Toisaalta tässä tapauksessa monet ihan saatanan tyhmät päätökset ja ideat mitä maahanmuuttoon tulee olisi näin selitettävissä ihan kuin Orpo tässä tekeekin.- Anonyymi
Kauppiaat ja asuntosijoittajat tienaavat näillä hyvin. Siinä selitys. Suomalaisilla ei ole enää varaa elää Suomessa. Pakko täältä on lähteä muualle matuksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kauppiaat ja asuntosijoittajat tienaavat näillä hyvin. Siinä selitys. Suomalaisilla ei ole enää varaa elää Suomessa. Pakko täältä on lähteä muualle matuksi.
Minne? Ylöstempaus tapahtuu kaikkialla samanaikaisesti; uskovat kristityt ja kaikki pienet lapset. Ahdistuksen aikaa ei pääse pakoon muuten kuin Jeesuksen avulla. Tuleva maailmanhallitus (YK) yltää joka kolkkaan.
- Anonyymi
Niin , Petteri voisi eduskunnan vessassa asioidessa kysyä neuvoja siivoojalta, se kun mitä todennäköisemmin on asioista paremmin perillä. Näin tietenkin vain jos siivooja suomalainen, muuten saa vain valheita kuten ilmeisesti tähänkin asti.
- Anonyymi
Niin , Petteri voisi eduskunnan vessassa asioidessa kysyä neuvoja siivoojalta, se kun mitä todennäköisemmin on asioista paremmin perillä. Näin tietenkin vain jos siivooja suomalainen, muuten saa vain valheita kuten ilmeisesti tähänkin asti.
- Anonyymi
😅🤣😂😍🥰🥰🥰
- Anonyymi
Rahan pesua tämä on tuhoista piittaamatta, kun näitä vielä ulkomailtakin haalitaan suomeen tuomittaviksi
hyvinkin hatarin perustein
yleensä toteen näytöista viis veisataan kunhan vain rahastetaan verorahojamme - Anonyymi
Kun katsoo tuota kaaviota jossa kolmen maan kansalaiset saavat eniten toimeentulo tukia ,niin erittäin kallista Suomelle.
Juuri he ovat maista joissa ei sotia ole ja heidät täytyy palauttaa kotimaihinsa välittömästi. On järkyttävää miten Suomea ja Suomalaisia käytetään hyväksi.
Me tarvitsemme itsellemme kaikki rahat ,ei vieraiden valtioiden henkilöille. - Anonyymi
petteri orpo uskoo Ylen uutisia
- Anonyymi
Monet poliitikot elävät omassa kuplassaan.
- Anonyymi
orpo on heikoin lenkki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait833462Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41544Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51322- 261206
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47856Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70852Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t33792Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47790Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60754Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4727