Käytännössä äänestäjinä on maahanmuuttajat ja vihervasemmisto jotka kannattavat väestönvaihtoa sekä loputonta rahan jakoa maahanmuuttajille ja afrikkaan. Työtätekevä Suomalainen ei äänestä puoluetta nimeltä SDP joka ei aja Suomalaisen asioita vaan ihan muiden maiden etua.
SDP on profiloitunut enää maahanmuuttajien puolueeksi
Anonyymi-ap
20191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Orpo se on , rasistisismista raikkain puolue.
Kannatus on uppoava laiva, kokoomuksella.
Persut vihaavat väestönvaihtoa..
Ja tuovat silti aina ennätysmäärän maahanmuuttajia hallituksessa ollessaan. :D
Voivoi persuressukka, miten säälittävän epätoivoista valehtelua.
Persuparalla taas itkupotkuraivari kun viimeisimmän gallupin mukaan demarit ovat yli kaksi kertaa niin suosittuja kuin persut ja yli 25 prosentin kannatuksellaan selvästi Suomen suosituin puolue.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/49d0ccba-8b02-4ad7-882e-aa4f8a749d0e
SDP rakastaa Islamisaatiota. Islam ottaa upeasti huomioon esim naisten ja homojen oikeudet. Äänestä SDP ja tuo upea Islam Suomeen.
SDP on onneksi suomalaisten asioita ajava puolue. Kaikkien muidenkin puolue.
Maahanmuuttajien asioita ajava puolue, niitä asioita ajetaan suomalaisten työtätekevien veronmaksajien rahoilla valtavalla innolla...
Myös Kokoomus duunarit ovat mielellään maksumiehinä, heillä kun on enemmän maksukykyä
Tuskin sinäkään kuulut niihin veroja maksaviin…..
Asiaa!
Kohta johdossa voi olla Afgaani
Yksi älykäs afgaani on parempi kuin sata tyhmää persua !
Me ihan normaalit kantikset joiden papat ovat taistelleet itsenäisyyden puolesta kiitos 39-45 olemme SDP:n kannattajia.
SDP ajaa suomalaisten asiaa, onhan se varma!
SDP:n talouden elvyttämien perustuu pariin asiaan :
-hyväosaisten verotuksen kiristämiseen ja
-julkisen sektorin kasvattamiseen ottamalla rohkeasti lisää lainaa ulkomaisilta kapitalistisilta pääomasijoittajilta.
Täyty muistaa, että kehitysmaista tänne muuttava paperitonkin saadessaan hyviä sosiaalisia tulonsiirtoja lisääntyneellä ostovoimallaan lisää talouselämän vilkkautta.
Mitä parempi sosiaalinen tuki sen parempi ostovoima.
SDP on luonut Suomeen tämän hyvinvointiyhteiskunnan, joka tarjoaa internationaalista hyvinvointia koko maailman työväenluokalle.
SDP on maanpetoksellinen puolue
Ken lienet sinä SDP: n vihaaja. Tyhjää on työsi. Et sinä, eikä kukaan muukaan kaltaisesi tässä maassa päätä asioista. Teille populisteille käy kuitenkin loppujen lopuksi huonosti. Niinkuin Trumpillekkin on käymässä. Sekoatte omiin harhoihinne ja ahneuteenne. Ja hyvä niin !
Otsikon kirjoittaja elää näköjään ihan omassa harhaisessa maailmassaan. Olisi lääkärissä käynti tarpeen. Ja kirjoitustaidossakin on kehittämisen varaa.
Oletko demari?
Mitä alemmas persujen kannatus laskee, sitä suurempi on persujen hätä. Tuota hätää on mielenkiintoista seurata. Mihinkä se mielipidemittausten ja hallituksen toimien takia vielä yltääkään. Jännitetään.