Eikö Tampereelle muutto kiinosta?

22258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Joo.
Hyvä kun ilmosit.
Eipä tarvitse käydä Treella.

Äänestä
  • Rikollisuus on nousussa.

    Samoin mamujen määrä....

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Rikollisuus on nousussa.

    Samoin mamujen määrä....

    Juu matuja ja niiden tuomia huumeita eli kaupunki on Suomen p****reikiä

    Äänestä

Kyllä vielä matuja, opiskelijoita ja työttömiä kiinnostaa.

Äänestä
  • Vastaavasti työlliset muuttavat pois.

    Äänestä

on kasvanu hyvin

Äänestä

Pohjoisen nistit jatkavat tulemistaan.

Äänestä

Tänne on rakennettu lähinnä yksiöitä, joten perheelliset muuttavat lähikuntiin, joissa on lapsillekin tilaa temmeltää. Opiskelijoita on monista maista mutta monet heistäkin lähtevät opintonsa suoritettuaan.

Äänestä

Mansesta tulee Vantaa.

Äänestä
  • Koskikeskus on Suomen suurin moskeija!!!

    Äänestä

mamu helvetti

Äänestä

Ihan terve kehitys. Koska liika on liikaa. Pitäisi jäädä luontoakin ja tilaa ihmisille. Lähikunnissa voi olla.

Äänestä
  • "Alkuvuoden aikana Tampere on kasvanut vain maahanmuuttajista", lukee jutussa.

    Eli maahanmuuttajakaupunkiako tavoitellaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    "Alkuvuoden aikana Tampere on kasvanut vain maahanmuuttajista", lukee jutussa.

    Eli maahanmuuttajakaupunkiako tavoitellaan?

    Raiskausrikokset lisääntyvät.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Raiskausrikokset lisääntyvät.

    Ja taudit yleistyvät

    Äänestä

Kuka Tampereelle muuttaisi, kun siellä ei ole työpaikkoja ja valmistava vientiteollisuus on ajettu naapurikuntiin. Ei ole, kuin huumemyyjiä, varkaita, 20% asukkaista työttöminä, partureita,kynnenviilaajia, pizzan paistajia, juoppoja hämeenkatu täynnä terasseilla ja mamuja joka paikassa, yöllä varsinkin. Ja, koko kesän rauhatonta tapahtumaa koko käpykylä täynnä, ei yhtään hiljaisuutta. Kyllä täällä naapurikunnissa on vielä naapurin ruohonleikkuukonetta lukuunottamatta rauhallista, mutta kohta senkin pilaa coronaratikka, oikea taudin pesä, jos et ennen ole saanut viiruksia, niin siellä kaikki kuppatautiset yskii toisiaan päin. Kokoomuksen harakoitten ja vihreitten emämunaus, pitäisi laittaa päättäjät maksaan omistaan, joustamaton, kallis ja 150 vuotta vanha keksintö, mutta Tampereen päättäjät keksi sen nyt vasta. Samalla hintaa olisi saatu kaupungille tuhansia uusia busseja, tehty ne Tampereella, ja näin työllistetty veronmaksajia, jotka olisi ostaneet asunnon työn läheltä, kauppoihin maksavia asiakkaita ja palveluita käyttämään. Eikä kadut olisi olleet vuositolkulla työmaina ja haittaamassa turisteja. Ja, mikä parasta, busseja ei olisi tarvinnut heti maksaa, vaan sitä mukaan, kun niitä ostetaan, ehkä n.50 vuodessa ja on joustava vaihtamaan reittiä, mutta ratikka pysähtyy siihen, jos tiellä on onnettomuus tai kaivinkone?????

Äänestä

Valkoisten pako.

"Valkoisten pako (engl. white flight), Suomessa myös kantaväestön pako on ilmiö, jossa kantaväestö tai valkoinen väestö muuttaa pois asuinalueilta, joissa maahanmuuttajien tai tiettyjen etnisten vähemmistöjen määrä on ylittänyt tietyn kipukynnyksen eli niin sanotun keikahduspisteen."

Äänestä
  • Tampere on yliopisto- ja korkeakoulukaupunki ja täällä on paljon ulkomaisia opiskelijoita, jotka eivät kaikki ole haalean vaalean punakoita, mikä lienee persun kauneuskäsitys ihmisestä.

    Äänestä

  • Tuo valkoisten pako tapahtuu maaseuduilta kaupunkeihin koko ajan, vai minne muualle luulet sellaista tapahtuvan kun käytät jotain vääristynyttä termistöä näillä hoodeilla? On todettu että Suomi on ikääntyvä ja kuoleva maa muutenkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Tuo valkoisten pako tapahtuu maaseuduilta kaupunkeihin koko ajan, vai minne muualle luulet sellaista tapahtuvan kun käytät jotain vääristynyttä termistöä näillä hoodeilla? On todettu että Suomi on ikääntyvä ja kuoleva maa muutenkin.

    Vähenevä väkimäärä on hyväksi.

    Äänestä

tavo nikula on entinen koulukiusaaja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ole enää vetovoimaa.

https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000011472121.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu