Saman henkistä porukkaa kuitenkin. Olisi hyvä yhdistää voimat kun kuitenkin vihervasemmisto jo tukee hamasia ja syrjii Israelia.
Joko vihervasemmisto ja hamas on yhdistäneet voimansa?
Anonyymi-ap
8104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joko kaikilla persuilla on seinällään Putinin kuva? Suomen muuttaminen Venäjäksi kun on vaaliteemansa ollut alusta asti.
Putte on Jumalan poika Ogmios (herkules).
Ogmios oli Galliassa palvottu kelttiläinen jumala, joka esitettiin usein kantamassa jousta ja nuijaa. Lukianos kertoo, että tämän vuoksi hänet samaistettiin Herkulekseen. Herkuleesta poiketen Ogmios oli kuitenkin kuvauksissa vanha, kalju ja auringon polttama mies. Lukianoksen mukaan gallialaiset yhdistivät Ogmios-Herkuleksen kaunopuheisuuteen, tämän vahvuuden vuoksi. Ogmios muistuttaa myös Irlannin kelttien Ogma-jumalaa, joka kuvattiin voimamiehenä, joka kehitti ogham-kirjaimiston.'' wiki
Ihana Persuputinland diktatuuri valtio tulee vielä .
Vassut voisi lähteä suomesta palestiinaan. Siellä kaikki asunnot on tyhjinä.
Ei sie oo enää montaa taloa ehjänä . Israel on jo joutunut telttoja pommittamaan
Ainakaan lippua ei tarvitse vaihtaa, kun sama lippu käy molemmille jo värinsäkin puolesta.
Hamas ei tarvi lisävoimia nyt saatuaan ison kannatusvyöryn maailmalta.
Vihdoinkin sen terrorismi palkitaan runsaskätisesti !