suurin vainottu ryhmä maailmassa. Pitäisi olla
uskonnon vapaus, mutta kristittyjä vainotaan eniten maailmassa ja se lisääntyy koko ajan myös lansimaissa. https://www.youtube.com/watch?v=xhVTz94W8Z0
Kristityt on
6
217
Vastaukset 6
- Anonyymi
Eipä Netanjahu eikä Päivi välitä pätkääkään Gazan kristityistä . Ne olisi päätettävä pois Gazasta .
- Anonyymi
Räisänen kannattaa Herodesta. Nyt vain Beetlehemin sijaan Gazassa.
- Anonyymi
Älkää kuuluko uskontoihin. Simple.
- Anonyymi
Kehittäkää omat uskontonne
- Anonyymi
Vainoa tapahtuu Suomessa jatkuvasti, kenenkään siihen puuttumatta.
Hallituski on unohtanu et Suomi on kristityjen maa.
Itseäni vainottiin 10 vuoden ajan kristinuskon vuoksi.
Kerroin lääkärille tulevani kristitystä perheestä ja olevani itsekkin uskovainen.
Tämän jälkeen alkoi kummalliset mielivaltaiset kiusanteot, suoranaisesti rikollisia toimenpiteitä minua kohtaan. En vonut nousta vastarintaan ja piti vain purra hammasta, lääkäri kiristi hodon ja lääkityksen lopettamisella..Riisuttaen alasti samaalla sanoen et ei ole pakko josset halua, mut sit et saa lääkkeitä.
Terveyteni ja Henkeni asetettiin todelliseen hengevaaraan hoitajan/lääkärin toimesta.
Katkaisivat kostoksi lääkitykseni 1 päivässä ja estivät hoitoon pääsyn kaikkialla.
Tapahtumat lähti likkeelle sen jälkeen kun olin kertonut haluavani tarkistaa omat potilastiedot ja vaihtaa hoitopaikan/lääkärin.
Tein ilmoituksen potilasasiamiehelle, valviraan, hussiin, tuon lääkärin johtajille, sosiaali/terveysministerille kaisajuusolle ja sen edeltäjälle krista kiurulle.
Ei vastausta ei minkäänlaisia toimnpiteitä.
Eriarvoisuusvaltuutettu hylkäsi hakemukseni välittömästi lukuisista todisteista 10v ajalta huolimatta.
Muslimija kyllä autetaan välittömästi.. kaikki noi tahot on rakennettu muslimien tarpeita ajatellen.
Ketään ei auta enää krisittyjä, varisinkaa sorrettuja ja vainon kohteeksi joutuneita.
Joka paikasta tuli hylkypäätös, pitivät lääkärin puolia ja jättivät tutkimatta täysin.
Vastaus kuului "kaikki on mennyt säännösten ja hyvien tapojen mukaisesti, eikä ketään ole kohdeltu eriarvoisesti/rasistisestti ym." vaikka just noin tapahtui 10 vuoden ajan.
Lääkäriltä pyydettiin ainoastaan selvitys tapahtumista..
Johon valehteli ummet, eikä vastannut itse syytöksiin lainkaan.. syyllisty samalla väärään valaan!
Lääkäri pystyi noiden vuosien aikana myös junailemaan häädön ja tukien eväämisen.
10 Käskyä: Älä anna väärää todistusta lähimmäisestäsi..
Noin tuo otus teki.
Tuon satanistisen kristittyjen vainoajan nimi on kristiina niinivaara, osaatte varoa jos osuu kohdalle.
Ei unohdu ihan heti +10v kärsimys.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.652081Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt321666- 991122
- 45860
- 87793
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.25736- 29650
- 38616
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,124549Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56548