Miksi poistetaan mielipide / kirjoitus?

Anonyymi-ap

Jos moittii uutisointia iltapäivälehdissä jossa oikeasti annetaan hyvä ettei vinkkiä, ohjeita tai neuvoja vieraalle maalle. Näinä päivinä yksistään Rysslandialle mikä on meidän Suomen heikko kohta, puutteita puolustuksessa, mahd.puolustusvoimien iikkumisessa ja kuljetuksissa.
Onko toimittajilla omat oikeudet jotka ovat eri kuin isänmaallisuus?

5

170

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ota yhteyttä Turun Ruskean Talon ruputalkkareihin. Kysy uudelleen koulutusta. Ole valmiina kaikkeen.

    • Anonyymi

      Joku ei oikein tykkää keskustelun aloittamista joka ei vastaa tämän henkilön mielipidettä, niin siitä joku ei tule keskusteleen rehellisesti. Ilmoitus vain ylläpidolle 'vihakirjoituksesta' siis väärä mielipide niin aloitus poistuu ja näin sensuuri ulottuu tänne. Näin on minulle käynyt jo monta kertaa, lukua en ole jaksanut pitää.

    • Anonyymi

      Ja julkisuuteen sekä maailmalle annetaan kuva jotta Suomessa on sanan ja kirjoittamisen vapaus.
      Usein poistuu teksti jossa kirjoitetaan sana RYSSÄ. Naapurimaassa Ruotsissa sana on yleinen koska siellä Venäjä on Ryssland.
      Mikä kumma että näillä sivuilla on paljon poistettuja ulostuloja, mielipiteitä ja kannanottoja. Kuka on se rumakäsi ja mielipiteen käänyttjä?

    • Anonyymi

      Tällä palstalla kuuluu keskustella isänmaallisuuden todellisesta perimmäisestä syvimmästä olemuksesta, eli Ruskean Talon aktiviteeteista.

      Mikäli aloituksesi ei liity niihin, joutaa poistoon

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4083
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      208
      1593
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1420
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1110
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1050
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      329
      1046
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      999
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      136
      949
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      929
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      909
    Aihe