Tyhmä vasuri luulee hallituksen työllistävän

Ei hallitus palkkaa 300 tuhatta työtöntä. Yritykset palkkaisiavat, jos ammattiliitot eivät olisi tuhonneet Suomen yritysmaailmaa.

Työttömyys jatkuu demarien ja ammattiliittojen sekoilun vuoksi.
8107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olis aikamoinen työllisyyskokeilu,
palkata esim. 100 000 ihmistä
valtiolle viikoksi tai kahdeksi.

Äänestä

Ketjun aloitus on surkea porvariprovo.

Äänestä

Kaikki ei ole yrityksissä töissä. Varsinkaan PK-yrityksissä. Tämä on osalle ihmisistä käsittämätön asia.

Äänestä

Nyt kaikilla liittoihin kuuluvilla olisi hyvin aikaa lakkoilla vaikka 15 % palkankorotusten ja 4 päiväisten työviikkojen puolesta. Ulkonakin on vielä suht lämmin lakkovahtien seisoskella lakkoliivit päällä.

Äänestä
  • Surkea porvariprovo.

    Äänestä

Ite oot thmä ketjun aloittaja.

Äänestä

Katoppas vaan, kuinka itse porrrrrrrrvari-poika yrittää todistella, ettei porrrrrrvarin tarvitse työllistää muita.

MARINin hallituspa työllisti, lähelle 80 % ttia, muistan hyvin vielä sen ajan.

t. haans

Äänestä

Ehei. Teinipersu on nyt tyypilliseen tapaansa ihan hakoteillä. Suunnilleen kaikki suomalaiset, eivät vain vasemmistolaiset, tietävät ettei hallitus pysty saamaan aikaan kuin lisää työttömiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei hallitus palkkaa 300 tuhatta työtöntä. Yritykset palkkaisiavat, jos ammattiliitot eivät olisi tuhonneet Suomen yritysmaailmaa.

Työttömyys jatkuu demarien ja ammattiliittojen sekoilun vuoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu