Tekikö yle ja sdp , trumpit jarkko tammiselle .

Anonyymi-ap

Keskeistä on se, mistä positiosta huumoria tekee. Tamminen ei siksi välttämättä imitoisi Suomen entistä pääministeriä Sanna Marinia.

Haiskahtaa siltä
Tekikö yle ja sdp , trumpit jarkko tammiselle Vietiinkö taiteilijan vapaus yms..jarkko tammiselta. . vaiennettiinko sdp puolelta ja ylestä jarkko tamminen .

siinä meni sanan vapaust taiteilijan vapaus suomi on diktaattrori valtio sdp ja yle..

9

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanna Marin ei pääse Jarkko Tammisen kohteeksi – Kertoo syyn
      Jarkko Tamminen tekee tänä syksynä uransa henkilökohtaisimman esityksensä.
      Trump esti ja irtisanoi jimmy kimmelin tekikö sdp ja yle samoin jarkko tammisella

    • Anonyymi

      Yhdysvaltalainen tv-yhtiö ABC hyllytti suositun viihdeohjelman isännän Jimmy Kimmelin. ABC:n omistaa mediajätti Disney, joka taipui Yhdysvaltain hallinnon painostukseen.

      Kimmel suututti presidentti Donald Trumpin sanailemalla siitä, että oikeistopoliitikot yrittävät hyötyä tiukan linjan konservatiivin Charlie Kirkin murhasta ja kerätä siitä poliittisia pisteitä.

      – Aikuiset eivät sure ystäväänsä näin. Nelivuotias lapsi suree tällä lailla kultakalaansa, Jimmy Kimmel lohkaisi ohjelmassaan maanantai-iltana.

      Tämä oli liikaa Donald Trumpille, jonka tukija Charlie Kirk oli ollut.

      Trump iloitsi omassa Truth Social -palvelussaan Kimmelin kohtalosta ja toivoi samaa kohtelua Jimmy Fallonille ja Seth Myersille, jotka hekin aika ajoin arvostelevat Trumpia omissa viihdeohjelmissaan.

      Aiemmin Trump on iloinnut CBS:llä näytettävän Stephen Colbertin ohjelman loppumisesta. TV-kanavan mukaan show loppuu taloudellisten syiden vuoksi. Colbertin lähdön syyksi epäillään todellisuudessa Trumpin hallinnon painetta.

      Trump otti heti toisen presidenttikautena alkajaisiksi useat eri mediat - ja koko sananvapauden - silmätikuikseen. Hänen strategianaan on ollut nostaa oikeusjuttuja ja lähettää korvausvaatimuksia medioille, joista hän ei pidä.

    • Anonyymi

      sdp ja yle hoitaa asian suomessa

      Sosiaalinen media on jo presidentin hyppysissä
      Presidentti Donald Trump nosti tukijansa Brendan Carrin mediaa säätelevän FCC:n johtoon siksi, että tällä oli vahva näkemys siitä, kuinka mediaa voi suitsia.

      Kolehmainen muistuttaa, että juuri Carr patisti Trumpia käyttämään FCC:tä sekä perinteisen median että sosiaalisen median hallintaan. Muistettava on, että sosiaalisen median yhtiöt ovat auliimmin polvistuneet Trumpin eteen.

      Niiden omistajat istuivat Trumpin virkaanastujaisissa eturivissä.

      – FCC on ollut perinteisen median puolella se toimija, joka määrittelee perinteistä mediaa säätelevät säädökset.

      Olennainen kysymys on siksi se, voiko Trumpin otetta mediasta enää mikään hillitä.

      – Se vaatisi sen, että mediatalot olisivat yhdessä valmiit asettumaan Trumpia vastaan ja katsomaan, kuinka pitkälle Trump on valmis viemään uhkailunsa.

    • Anonyymi

      SSS

    • Anonyymi

      ddd

    • Anonyymi

      Demarit edustavat SAK:n vihreitä miehiä, jotka ovat soluttautuneet suomalaiseen yhteiskuntaan heittämään kapuloita yrittäjien rattaisiin. Eduskunnassa niitä istuu esimerkiksi takarivissä SAK:n entinen puheenjohtaja ja suuryhtiön entinen pääluottamusmies Malm. Yle on edelleen punainen.

      SAK:lla ei ole valtaa, vain kyky käyttää joukkovoimaa, kuten monilla muillakin liivijengeillä. Ammattiliittojen harjoittama syrjintä työpaikoilla on rikos.

    • Anonyymi

      eee

    • Anonyymi

      www

    • Anonyymi

      fff

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      52
      9980
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      12
      6735
    3. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      73
      6055
    4. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      46
      5949
    5. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      45
      4126
    6. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      264
      3089
    7. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      7
      2691
    8. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      43
      2366
    9. Mikä asia on jäänyt kaivatustasi parhaiten

      mieleesi? 💬😀🙋🏼‍♂️😱
      Ikävä
      61
      1415
    10. Suomussalmen baarit

      Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik
      Suomussalmi
      19
      1216
    Aihe