Tunnetko yhtään

vasemmistolaista nettoveronmaksajaa?

En minäkään, tosin olematonta ei voi tuntea kukaan.
11109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nalle Waalruusihan on (ollut) melkein kommunitsi.

Äänestä
  • Niin, on ollut ja alkoi rikastumaan kun tuli järkiinsä ja lopetti kommunistitouhut. Oli köyhä kuin kirkonrotta silloin kun oli pyöri kommunistipiireissä.

    Äänestä

  • Björn Wahlroos puhuu vihdoin avoimesti kommunisti­vuosistaan – häikäilemätön pyyntö sai jättämään koko vasemmisto­liikkeen
    Suomalaisen talouselämän mahtimies Björn Wahlroos, 68, puhuu Ilta-Sanomien haastattelussa ensimmäistä kertaa nuoruudestaan radikaalina kommunistina. is

    Äänestä


"vasemmistolaista nettoveronmaksajaa?

En minäkään, tosin olematonta ei voi tuntea kukaan."

Et varmasti tunne kun et ole töissä missään.

Äänestä

Tunnen. On johtaja pörssiyrityksessä. Kuuluu siihen 2 prosenttiin, johon sinä et pääse.

Äänestä
  • Takuulla on.

    Äänestä

LI:llä on hyvät tulot.

Äänestä

Sloboko siellä yrittää lyödä kiilaa?

Äänestä

Onko nettoveronmaksaja on sellainen keskituloinen perhe, joka ei ole saanut koskaan yhteiskunnan avustuksia, halpaa asuntolainaa vaan ihan pankista markkinakorolla, päivähoitomaksujen porrastusta, työttömyyskorvauksia, kun ei ole ollut työttömyyttä, vain työttömyysvakuutusmaksut, joka sai kyllä opintolainaa , joka maksettiin takaisin, halvemmalla korolla ja valtion takauksella?

Aika rajoilla. Koulutus ilmaista, terveydenhuolto pienin omavastuin.

Kai nettoveronmaksaja on sellainen, joka istuu jo perityn massin päällä. Jonka eteen ei itse ole mitään tehnyt?

Äänestä

Minä olen hakenut Kelatukia. Kävin silmälääkärissä koulua varten. Kotikylässä ei ollut.
Sanoivat, että saan myös matkasta kaupunkiin kulukorvauksen. OK. Liftasin siihen aikaan edestakaisin, ilman kuluja. Otin korvaukset ja kiitin.
Vieläkin hävettää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

vasemmistolaista nettoveronmaksajaa?

En minäkään, tosin olematonta ei voi tuntea kukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu