Ja olemme huomanneet ettei muslimit sopeudu länsimaalaiseen elämäntyyliin niin voimme lopettaa kokeilun .
No nyt kun tätä on kokeiltu .
Anonyymi-ap
597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Muslimit eivät ole koskaan sopeutuneet mihinkään, muiden on pitänyt sopeutua heihin.
Tataarit poikkeus, suufilaiset olivat ainakin joskus myös poikkeus, mutta he ovatkin harhaoppisia.
Lontoon pormestari on muslimi ja Lontoolla menee hyvin .
Ei mene. Työttömyys on valtava, asunnottomuutta, todellista köyhyyttä. Ettei sielläkin vaan olisi paapottu haittamaahanmuuttoa ja nyt KAIKKI sitten köyhtyy. Myös Suomi on tehnyt saman virheen haittamaahanmuuton kanssa.
Hyvinhän ainakin nuoremmat ovat hylänneet uskontonsa ja vanhempiensa kunnioittamisen . Niinhän ne ryyppää ja huumeitten kanssa pelaa niinkuin suomalaisetkin .
Joo, ainoana lohtunaan huumeet kovasta arjesta. Mutta ei meillä Suomessakaan auta mitkään huumekuolemia estävät lääkkeet, pistospaikat, terminaalihoidot ym ym.
Kun nuori kokee yhteiskunnan kovaksi paikaksi elää, niin siinä on huumekauppiailla apajat !
Myös Suomessa.
Ja kun turvattomuus ja Peukun aggressiot näkyy kaduilla, poliisi ei edes ehdi joka paikkaan eikä voi rajallisena viranomaisena lakejakaan muuttaa. Meillä lait ovat liian lepsut. Ihan liian lepsut !
Ja kaikki, ihan kaikki, maahanmuuttajataustaiset rikolliset on saatava ulos maasta, eikä paluuta ole ikinä, koskaan, milloinkaan ! Tässä asiassa tuntuu rajatkin hölskyvän.