Hyvää viikonloppua kaikille! Nyt aiheeseen joka minua on pitkään ihmetyttänyt, maahanmuutosta ja sen kustannuksista puhutaan taukoamatta koko ajan, asia mikä jää kyseenalaistamatta Aina on se että kuka ja ketkä tästä touhusta hyötyy eli saa järkyttävät rahat mitkä maksetaan valtion verotuloista niitä ei ole missään selvitetty herää kysymys miksi??? Jotta kaikki kukkahattu tädid/sedät ymmärtää tämän, haen tällä sitä kun maahanmuuttaja tulee maahan ja sille määrätään paikka olkoon mikä tahansa kartano sitten onkin hän saa kelasta kaikennäköistä tukea älyttömän paljon. Mutta mutta kuka omistaa nämä peiteyhtiöt mihin valtio eli maahanmuuttovirasto nämä käskee asumaan? Missään mediassa ei edes perussuomalaisten julkaisussa ole ollut koskaan täydellistä selvitystä näistä, Miksiköhän??? Kaikkien aikojen suurin kusetus menossa suomalaisia veronmaksajia kohtaan ja siinä taitaa olla joka eduskunta ryhmän puolueita mukana sekä edustajia ja ne ketkä ei ole katsoo muualle!!!
Kuka vastaa tästä pelleilystä!
Anonyymi-ap
293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vokkiosakkaat kuten gubta hyötyvät.
Moktar.Gubta
2025-09-27 08:10:49
UUSI
Tämäkin avaukseni loistaa kirkkaana muiden yläpuolella kuin Pohjantähti talvisena yönä. Kohta neljäsataa kommenttia kasassa ja platinalevy tulossa.
Laadulla on tekijänsä ja huippulaadulla on huipputekijät. Näin se vaan on. Ei kannata yhtään mussuttaa. Tehkää vaan perässä, baana on auki.
Nauretaan yhdessä. ;)