Vakkuri sanoo YouTubessa että Ruotsila on professori. Koulu on Liettuassa usalainen kristitty koulu. Ei kai voi sanoa professori sellaisesta vaatimattomasta koulusta?
Vakkuri sanoo että on itse puolueeton mutta tuo vastapainona Ylelle. Hän sanoo että loppiaisena tapahtunut juttu oli demokraattien tekemä. Trump päpn aina oikeassa on terve viriili ja fiksu.
Taas USAssa sanotaan että Trumpin kieltämä ibuprofeiini ei aiheuta autismia. Trumpin pojan autismi tuli huonoista vanhoista siittiöiden takia.
Mikä on kristillisen Ilkka Vakkuri totuus?
14
439
Vastaukset
- Anonyymi
Ihme tyyppi tuo Vakkuri, ennen jaksoi kuunnella mutta ei enää. Vakkuri on kyllä niin ihastunut Trumpiiin. kaikki mitä Trump tekee tai ei tee, on Trumpin neroutta pelikirjaa ja peliteoriaa . Kun Trump kampanjassaan lupasi presidenttinä lopettaa Ukrainan sodan vuorokaudessa, ja kun niin ei tapahtunut, on se Vakkurin mukaan vain vassarimedian tahalleen ymmärtämistä/ Trump pn vaihtanut taktiikkaa .
Vakkurilla kaikki on epädemokraattisen puolueen hallussa , tekoälyt jne., Kiina ja Venäjä on hajomassa usemman kerran joka viikko.
Jännä juttu että Vakkuri on Israelin ystävät johtomiehiä, mutta ei kommentoi sanallakaan sitä, että YK totesi juuri viime viikolla Israelin suorittaneen vuosia kansanmurhaa Gazassa. Markku Ruotsilan työnantaja on LCC International University Liettuassa. Se oli aiemmin nimeltään Lithuanian Christian College. Yliopisto saa merkittävän osan rahoituksestaan USA:sta, erilaisilta kristillisiltä yhteisöiltä ja lahjoittajilta.
Sen tavoitteena on olla amerikkalaistyylinen kristillinen yliopisto.
Siitä johtuu tuo vahva politisoituminen.- Anonyymi
Maailmalla voidaan käyttää nimitystä professori melkoisen vapaasti. Meillähän se tarkoittaa vain oikeiden yliopistojen korkeimpia opettajia.
- Anonyymi
Suomen Yliopistoissa kuitenkin professorin virkaan pääsee vain sellainen joka on antisemitisti ja vahva Israelin vastustaja.
Kuten esim prof Juusola, jonka mielestä Israelin historia alkaa 1500-luvulta. Hän väitti vakavalla naamalla, että ennen sitä ei Israelissa ole ollut juutalaisia.
Euroopan juutalaiset ovat varmaan pudonneet taivaasta, koska heitä ei ole ollut Israelissa ennen keksiaikaa.
Olikohan Jeesuskin palestiinalainen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen Yliopistoissa kuitenkin professorin virkaan pääsee vain sellainen joka on antisemitisti ja vahva Israelin vastustaja.
Kuten esim prof Juusola, jonka mielestä Israelin historia alkaa 1500-luvulta. Hän väitti vakavalla naamalla, että ennen sitä ei Israelissa ole ollut juutalaisia.
Euroopan juutalaiset ovat varmaan pudonneet taivaasta, koska heitä ei ole ollut Israelissa ennen keksiaikaa.
Olikohan Jeesuskin palestiinalainen?Sinäkö et tiedä sitä?
Anonyymi kirjoitti:
Suomen Yliopistoissa kuitenkin professorin virkaan pääsee vain sellainen joka on antisemitisti ja vahva Israelin vastustaja.
Kuten esim prof Juusola, jonka mielestä Israelin historia alkaa 1500-luvulta. Hän väitti vakavalla naamalla, että ennen sitä ei Israelissa ole ollut juutalaisia.
Euroopan juutalaiset ovat varmaan pudonneet taivaasta, koska heitä ei ole ollut Israelissa ennen keksiaikaa.
Olikohan Jeesuskin palestiinalainen?Ai niinkö meinaat, että vain sellainen joka on antisemitisti ja vastustaa Israelia? No kerro nyt sitten miten esim Tapio Puolimatka on saanut virkansa? Vai onko hän vain ovelasti vaihtanut puolta kesken kaiken?
https://www.tapiopuolimatka.net/Mistänäitäoikeintulee kirjoitti:
Ai niinkö meinaat, että vain sellainen joka on antisemitisti ja vastustaa Israelia? No kerro nyt sitten miten esim Tapio Puolimatka on saanut virkansa? Vai onko hän vain ovelasti vaihtanut puolta kesken kaiken?
https://www.tapiopuolimatka.net/"Ai niinkö meinaat, että vain sellainen joka on antisemitisti ja vastustaa Israelia?"
Silloin ovat myös Yhdysvalloissa asuvat juutalaisetkin antisemitistejä :D
He kun vastustavat Netanjahun hallitusta.
- Anonyymi
Mies joka palvoo, kehuu sekä uskoo kaikkeen mitä Trump sanoo ja tekee. Uskoo valtamedian olevan valetta, ja kaikki mitä Stubb sanoo ja tekee on kritisoitua, paheksuttavaa sekä moitittavaa.
Sanoo Stubbia mieheksi jolla ei ole valtiomiesmäisyyttä, diplomatian osaamista tai muutakaan mitä hänen silmissään presidentillä kuuluisi olla. Edes Trumpin kanssa Golfin pelaamista hän pitää kaksinaamaisena, sillä Stubb ei ole Republikaani eikä jaa Trumpin "arvoja" on muka lapsellinen ja jopa erään video-otsikon perusteella diktaattori (jotain "Itsevaltaisia päätöksiä")
Myös häntä häiritsee eräässä videossa se että Stubb on Biseksuaali (eräiden puheiden perusteellä ja kampanjan mukaan jollain tavalla olen ymmärtänyt) ja että oli aikanaan koulukiusaaja. Mutta ei Trumpin lukemattomat rikokset kuten viime vuonna saamat tuomiot sekä paha käytös konsanaan.
Äijä on täys pöpi, ja ihme että kommenteissakin ihmisiä jotka vaan myötäilee ja on samaa mieltä.
Toki, ei Stubb ole täydellinen. Mutta eihän kukaan ei muukaan ole.- Anonyymi
" ihme että kommenteissakin ihmisiä jotka vaan myötäilee ja on samaa mieltä."
Tuota olen itsekin ihmetellyt.
Mahtaako hän poistaa kritiikiset kommentit? Anonyymi kirjoitti:
" ihme että kommenteissakin ihmisiä jotka vaan myötäilee ja on samaa mieltä."
Tuota olen itsekin ihmetellyt.
Mahtaako hän poistaa kritiikiset kommentit?Todennäköisesti poistaa.
- Anonyymi
Stubb on miehekäs karismaattinen kaikkine vikoineen. Alfauros .mitä me muut emme ole ja ilmenee katkerana itkuna netissä.
- Anonyymi
Vakkuri ri arvostelu lainkaan trumpin kieroja tapoja. Satoja naisia.
Trumpin avustaja kysyi mitä tehdään paikalle tulevalle Hurrikaanille.
- Maksakaa sama kuin Stormylle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1013023Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from972463Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä432286Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276802258Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen71916Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue131506- 831297
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81240- 691117
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191074