https://www.is.fi/viihde/art-2000011526973.html
(moderoitu)
Ei vasemmisto siitä päätä mikä maa saa osallistua Euroviisuihin mutta voi päättää osallistuuko Suomi. Israel on EBU jäsen kuten muutkin Euroviisuin osallistuvat maat. Vasemmistolla on mennyt jo aivan överiksi heidän Israel vastainen räikeä propaganda ja vihapuhe.
Euroopan maissa vasemmistolaiset + muslimit ovat siirtyneet vihapuheista vihatekoihin mellakoilla ja muilla laittomuuksilla kuten juutalaisiin kohdistuvilla väkivaltaisuuksilla joten monet heistä ovat paenneet Israeliin joka laajenee pian massa paoksi. Koko Eurooppa on tänään kuin 30 luvun natsi Saksa, onneksi juutalaisilla on oma pieni valtio johon paeta, ja pian koko maailmasta. Onneksi palestiinalaiset ovat kieltäytyneet omasta kalifaatistaan ja hilluvat Israelin tontilla ja onneksi Hamas aloitti Gazan sodan jolla voi olla vain yhdenlainen loppu.
Palestiinalaisten on lähdettävä Israelin valtion alueelta ja luultavasti ne yli 150 palestiinan tunnustanuttta valtiota ottavat avosylin kunniakansalaisensa vastaan ja näin vapautuu tilaa juutalaispakolaisille joita lienee kaikkiaan yli 30 miljoonaa tulossa, tästä kiitos kv. vasemmistolle, muslimeille, YK ja EU komissio kunniamaininnalla.
Meillä Suomessa vasemmistolaisten vihapuhe ei vielä ole siirtynyt vihatekoihin, mutta trendi on selvä, on vain ajan kysymys kun pogromit alkaa joka voi juutalaisten lisäksi kohdistua persuihin ja kristillisiin jotka ovat yleisellä tasolla leimattu 'rasisteiksi, fasisteiksi ja äärioikeistoksi'. Se joka hallitsee mediaa, se hallitsee kansaa sanotaan, joten vasemmistomedia voisi rajoittaa vihapuheitaan ja hillitä näin kannattajiaan ettei tässä nyt aivan laittomuuksin mennä.
Euroviisut
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657592Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305219Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y502717- 2762346
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1282298Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont722099Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5682079Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571136Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.681108Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911107