Venäjän tempaukset ovat typerääkin typerämpää tinttailua. Nämä lataaset temppuilut ovat jo aikoja sitten kääntyneet itseään vastaan, eli lännen yhtenäisyys kasvaa joka kerta kun drone pörrää jossain luvattomalla alueella tai palvelunestohyökkäys hidastaa nettiä.
Trumpkin on jo oikeasti kääntänyt kelkkansa Putinin lapsellisuuden takia. Näiden typerehtimisien takia Venäjä tulee oikeasti häviämään aloittamansa sodan, koska aseapu Ukrainalle kasvaa kasvamistaan tämän ilkivallan takia.
Venäjä käyttäytyy kuin uhmaikäinen lapsi
8
137
Vastaukset
- Anonyymi
Koko ajan lännen yhteisöllisyys heikkenee ja eripura lisääntyy. Suomi on kohta pakotteilla näännytetty hengiltä. Samaan aikaan moni euroopan valtio on olevinaan yhtä, mutta selän takana puuhataan toista.
Nythän on ehdotettu yk:n osalta että lisää globaalin etelän maita kerhoon, ja veto oikeudet pois. Mitä tästä seuraa, no se että brics maat saa pian enemmistön siinä, ja siinä sitä sitten ihmetellään että mites täs näin kävi. Jopa Stubbi ehdotti tällaista pokkana, varmaan huomionhakuisuuksissaan, ilman että asiaa olisi edes käsitelty mitenkään eduskunnassa. Onko tää Stubbi joku Kiinan juoksupoika vai mikä.- Anonyymi
Näin kaavaili kremlin juoksupoika.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin kaavaili kremlin juoksupoika.
Kas kun ei natsi
- Anonyymi
Kyllä on lataasta sihtailla nato-maiden koneita. Mitä hyötyä sille olisi jos se vaikka saisi Naton ampumaan ensin, kun maa on raunioina, putin lakeijoineen hirtetty ja venäjä jaettu kymmeneen tai kahteenkymmeneen eri valtioon, joita länsi valvoo ja ohjaa?
- Anonyymi
Putte häjyylöö nyt kun kolmen päivän keikka meni persiilleen, luuli raukka notta vaivihkaa saa vallattua koko Ukrainan. Onko tyhmempää äijänkäppänää nähty ? Lisäksi kuvitteli harhoossaan notta Eurooppa ja länsi ei tee mitään. Ja nyt ollahan kuin kersa hiakkalaatikolla : mä potkin teirän hiakkakaakut mäskiksi ! Lännen puoli ei oo eres aloottanutkaan vielä. Koitettu ymmärtää pikkumiestä tiettyyn rajaan asti. Asiat on kohta sillä mallilla notta pian alakaa sataa vilttitossua ja toppatakkia.
- Anonyymi
Onneksi niillä loppuu bensakin. 20 litralla ei pitkälle pötkitä...
- Anonyymi
Se on syssän mielestä hauskaa kun kolmen sadan dronella saa sadan miljoonan koneen jäämään kentälle edes hetkeksi. Matkustajatkin tykkää ja venäjämielisyys lisääntyy.
- Anonyymi
Venäjä otti käyttöön kuumailmapallot kun pentsiini loppuu, tuokin kopsattiin Itä-Saksasta kun järkevät ihmiset pakeni venäjän järjestelmää vapauteen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213560
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303403Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513025Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1321348